"Цей набряк викликає неконтрольована гіперімунна відповідь організму": Лікар показав, що буде з легенями хворого на коронавірус після антибіотиків (фото)

На ранніх термінах зараження коронавірусом противірусні препарати й антибіотики можуть спровокувати посилення імунної відповіді та набряк легень у пацієнта. Безконтрольне використання ліків на початку хвороби може дати серйозні ускладнення після COVID-19, передають Патріоти України.

Лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні № 4 Євген Дубровський показав, як виглядають легені пацієнта з коронавірусом після вживання антибіотиків.

"З першого дня хвороби пропито противірусні та антибіотики. За півтора тижня – 4 антибіотики. На 10 день хвороби — ось така картина. Хтось ще вірить, що антибіотики діють на вірус? Як ще довести, що призначення противірусних категорично заборонено? Що антибіотики шкідливі на ранніх термінах і без показань", - так підписав знімок Дубровський.

Він пояснив, що на знімку зображений об'ємний набряк легенів і це ускладнення стало відповіддю на неправильне лікування при коронавірусі.

"Цей набряк викликає неконтрольована гіперімунна відповідь організму на проникнення COVID-19 в легені. Противірусні та антибіотики на ранніх термінах підсилюють цю імунну відповідь, тому вони заборонені", - додав лікар-інфекціоніст.

Перевірте список! Ці прізвища в давнину давали нащадкам розбійників

середа, 28 жовтень 2026, 16:52

Українські прізвища зберігають відомості про минуле наших предків. За ними можна простежити, чим люди займалися, звідки походили та які особливості характеру чи зовнішності вирізняли їх серед інших, передають Патріоти України. Освітній ресурс "Весела а...

У Росії заборонені книги знищують промисловими шредерами - книжкова мережа розкрила деталі

середа, 28 жовтень 2026, 16:30

У Росії книги, які знімають із продажу через невідповідність законодавству, утилізують за допомогою промислових шредерів. Про це розповів генеральний директор найбільшої російської книжкової мережі «Читай-город» — «Буквоед» Олександр Бричкін в інтерв’ю...