Обертання Землі сповільнюється, тож у майбутньому людство може жити в умовах 25-годинної доби. Про це йдеться на dailygalaxy, передають Патріоти України.
«Фактично тривалість доби ніколи не була абсолютно сталою. Сидеричний день — тобто час, який Земля витрачає на повний оберт стосовно зірок — триває 23 години, 56 хвилин і 4 секунди. Ми ж звикли до сонячного дня, який у середньому дорівнює 24 годинам, і саме його ми використовуємо в повсякденному житті», — зазначають фахівці в матеріалі.
За даними Ground News, ця на перший погляд стабільна система поступово змінюється. На швидкість обертання Землі, зокрема, впливають гравітаційні взаємодії.
Поєднання внутрішніх і зовнішніх сил впливає на швидкість обертання Землі. Найзначнішою з них є гравітаційне тяжіння Місяця, яке генерує припливні сили на Землі. Ця взаємодія викликає незначну силу тертя, яка поступово уповільнює обертання Землі.
Перерозподіл маси всередині планети, включно з рухами ядра Землі та впливом танення льоду, також сприяє цим змінам швидкості обертання.
«Також прецесія земної осі — повільні зміни нахилу планети — впливає на швидкість обертання Землі, хоча й більш тонкими способами», — зазначають експерти.
Тисячі років тому Земля оберталася набагато швидше. Коли Місяць вперше утворився близько 4,5 мільярда років тому, один земний день тривав лише близько 10 годин. З часом гравітаційний вплив Місяця уповільнював обертання Землі, поступово подовжуючи день. Коли Земля досягла ранніх стадій своєї нинішньої конфігурації, день розтягнувся до 19–20 годин.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...