Можна накреслити дуже тонкі лінії: В Ірландії знайшли найстарішу чорнильну ручку, якій 1000 років (фото)

Найстаріша чорнильна ручка Ірландії з кістяним корпусом і пером з мідного сплаву. Фото: Dr Michelle Comber / Clare Herald.Археолог, яка проводила розкопки у кільцевому форті 11 століття в Ірландії (рингфорті), виявила найстарішу чорнильну ручку в історії Ірландії, інформують Патріоти України.

Дуже незвичайно, що цей артефакт був світським робочим інструментом, який, мабуть, використали для написання юридичних документів, зазначили археологи. Найстаріша відома чорнильна ручка Ірландії, яку створили приблизно 1000 років тому, була виявлена археологом Мішель Комбер із Національного університету Ірландії (NUI) у Голуеї. Доктор Комбер виявила артефакт у рингфорті Кахерконнелл-Кашел у графстві Клер.

Чорнильна ручка отримала порожнистий кістяний корпус та перо з мідного сплаву. Оскільки рингфорти були будинками багатих землеробів-правителів, можливо, не дивно, що цей пристрій було знайдено в такому місці. Але що незвичайно у цьому відкритті, за словами доктора Комбер, так це те, що ручка була знайдена «у світському середовищі», а не в релігійному.

Ручки та інше письмове приладдя зазвичай знаходять в ірландських релігійних місцях, де писарі копіювали старіші тексти, такі як добре ілюстрована Келська книга 800 р. н.е., яка є безцінним прикладом середньовічних навичок ірландської каліграфії.

Доктор Комбер доручила археологу-експериментатору Адаму Парсонсу з Blueaxe Reproductions виготовити копію пера, щоб визначити, чи артефакт міг функціонувати як інструмент для письма або, точніше, «занурювальне перо». Всередині ручки немає резервуара для чорнила, на відміну від пір'я ручки, які були набагато популярнішими в 11 столітті. Таким чином, ручка з Кахерконнелла є унікальною своїм принципом дії.

Доктор Комбер повідомила, що ручка з Кахерконнелла — це «найраніший закінчений зразок композитної ручки, колись виявлений на Британських островах». І ця ручка, ймовірно, використовувалася для запису родоводів та торгової інформації.

Каліграф та історик Тім О’Ніл сказав, що дизайн ручки «добре підходить для тонкої роботи — можливо навіть для малювання тонких ліній».

"Ми не хочемо бути героями та мучениками посмертно", - зверталася до світу військова медсестра, яка невдовзі загинула під руїнами "Азовсталі" (фото)

неділя, 29 травень 2022, 7:30

"Ви навіть близько не уявляєте масштабу злочину РФ у Маріуполі. Ми, медики, цілодобово під обстрілами ворожої авіації та артилерії намагаємося допомагати не лише військовим, а й цивільним. Бо швидкі вже не їздять і ніхто нікому не допомагає. Кожна бомб...

Серед зрадників є учасники АТО: Під Мелітополем один з відділів поліції перейшов на бік ворога

неділя, 29 травень 2022, 6:20

У Мелітопольському районі співробітники одного з відділів поліції перейшли на бік ворога, серед зрадників є учасники антитерористичної операції. Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, передають Патріоти України. "У Мелітопольсько...