Можна накреслити дуже тонкі лінії: В Ірландії знайшли найстарішу чорнильну ручку, якій 1000 років (фото)

Найстаріша чорнильна ручка Ірландії з кістяним корпусом і пером з мідного сплаву. Фото: Dr Michelle Comber / Clare Herald.Археолог, яка проводила розкопки у кільцевому форті 11 століття в Ірландії (рингфорті), виявила найстарішу чорнильну ручку в історії Ірландії, інформують Патріоти України.

Дуже незвичайно, що цей артефакт був світським робочим інструментом, який, мабуть, використали для написання юридичних документів, зазначили археологи. Найстаріша відома чорнильна ручка Ірландії, яку створили приблизно 1000 років тому, була виявлена археологом Мішель Комбер із Національного університету Ірландії (NUI) у Голуеї. Доктор Комбер виявила артефакт у рингфорті Кахерконнелл-Кашел у графстві Клер.

Чорнильна ручка отримала порожнистий кістяний корпус та перо з мідного сплаву. Оскільки рингфорти були будинками багатих землеробів-правителів, можливо, не дивно, що цей пристрій було знайдено в такому місці. Але що незвичайно у цьому відкритті, за словами доктора Комбер, так це те, що ручка була знайдена «у світському середовищі», а не в релігійному.

Ручки та інше письмове приладдя зазвичай знаходять в ірландських релігійних місцях, де писарі копіювали старіші тексти, такі як добре ілюстрована Келська книга 800 р. н.е., яка є безцінним прикладом середньовічних навичок ірландської каліграфії.

Доктор Комбер доручила археологу-експериментатору Адаму Парсонсу з Blueaxe Reproductions виготовити копію пера, щоб визначити, чи артефакт міг функціонувати як інструмент для письма або, точніше, «занурювальне перо». Всередині ручки немає резервуара для чорнила, на відміну від пір'я ручки, які були набагато популярнішими в 11 столітті. Таким чином, ручка з Кахерконнелла є унікальною своїм принципом дії.

Доктор Комбер повідомила, що ручка з Кахерконнелла — це «найраніший закінчений зразок композитної ручки, колись виявлений на Британських островах». І ця ручка, ймовірно, використовувалася для запису родоводів та торгової інформації.

Каліграф та історик Тім О’Ніл сказав, що дизайн ручки «добре підходить для тонкої роботи — можливо навіть для малювання тонких ліній».

Українцям доведеться повернути частину отриманої субсидії: З кого вирахують гроші

вівторок, 6 червень 2023, 2:45

Українцям, які не можуть самостійно сплатити повну вартість комунальних послуг, виплачується субсидія. При цьому деяких громадян можуть змусити повернути частину отриманих грошей. В яких випадках доведеться повернути частину одержаних грошей державі, р...

Кого першочергово мобілізують наразі в Україні. Начальник ТЦК дав роз'яснення (відео)

вівторок, 6 червень 2023, 1:50

В Україні продовжує діяти режим воєнного стану та загальна мобілізація, під час якої всі військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років можуть бути призвані до армії. Однак це не означає, що абсолютно всі опиняться на фронті. . Перед відправк...