Можна поспати на годину довше або встигнути більше: Україна переходить на зимовий час, не забудьте відкрутити годинник та проконтролювати телефони

Україна перейде на зимовий час у неділю: куди треба крутнути стрілки

Перехід на зимовий час в Україні традиційно відбудеться в останню неділю жовтня. У 2021 році перевести годинник потрібно буде в ніч з 30-го на 31-е число, зазначають Патріоти України.

В який бік потрібно крутити стрілки, скільки ми будемо спати, і чому перехід часу хочуть скасувати, але-безуспішно – читайте нижче в матеріалі Styler.

Куди переведемо час у неділю

Перевести стрілки потрібно буде на одну годину назад. Це слід зробити о 4 ранку.

Втім, сучасні гаджети справляються з цим автоматично. Якщо у вас є механічний годинник, просто крутіть стрілку на годину назад в неділю вранці.

Спати ми в цей день будемо на годину довше. Але тепер темний час доби буде починатися раніше.

Як переведення годинників впливає на наше здоров'я

Лікарі кажуть, що сезонне переведення часу – стрес для організму. Такі зміни впливають на біологічні ритми людини, можуть загострюватися хронічні хвороби, порушуватися сон, виникати депресії.

До нового режиму ми звикаємо досить довго - від двох тижнів до півтора місяців. Тому експерти радять готуватися до переходу на зимовий, а також літній час заздалегідь.

Як мінімізувати стрес від переходу на зимовий час?

Постарайтеся заздалегідь налагодити сон, підлаштовувати його під новий час. Лягайте спати раніше і раніше вставайте.

Змістіть всі свої фізіологічні та інші процеси на ранній час, раніше снідайте, приймайте душ, те ж стосується вечері і підготовки до сну.

Щоб звикнути до тривалості світлового дня, відрегулюйте освітлення в будинку: раніше закривайте штори, і відкривайте їх, як тільки прокинетеся.

Відмовтеся від алкоголю, менше пийте каву. Налагодьте харчування - намагайтеся вживати здорові продукти, які не дратують ваш шлунково-кишковий тракт. Зайве навантаження на організм вам зараз точно ні до чого.

Навіщо ми все ще переводимо час?

Переводити час двічі на рік в Україні почали в 1981-му році. А законодавчо це було затверджено тільки в 1996-му.

Перші переводити час почали практичні британці. Це потрібно було для економії електроенергії. Але в сучасному світі така практика більше невиправдана. Тому багато країн відмовляються від переведення годинників на літній і зимовий час.

В Україні було вже кілька спроб відмовитися від переведення годинників восени і навесні. Втім, всі вони не увінчалися успіхом.

"Азовсталь" – найбільша поразка в історії рф.

четвер, 26 травень 2022, 0:18

Кінець оборони Маріуполя та подвиг героїв "Азовсталі": попри те, що росіянам зрештою вдалося встановити контроль над містом, штурмова операція назавжди закарбується в історії рф, як найбільший військовий провал. Штурм Маріуполя та "Азовсталі" став війс...

Росіяни штурмують "дорогу життя" на Луганщині: на 6 локаціях ЗСУ відбивають наступ.

четвер, 26 травень 2022, 0:08

Звертаю увагу, що всі заяви ватажків російської армії про те, що вони вже вийшли чи мають намір найближчими днями вийти на кордони Луганської области, не відповідають дійсності. Наразі війська рф здійснюють спроби форсування річки Сіверський Донець. Причо