Можуть обмежитися адмінштрафом: У МВС розповіли про покарання ухилянтам, які втекли від війни за кордон

У питанні покарання для тих військовозобов'язаних, хто виїхав незаконно з України під час війни, треба керуватися правилом «золотої середини». Водночас держава має виробити загальний підхід до цієї проблеми. Таку думку в інтерв'ю УП висловив глава МВС України Ігор Клименко, передають Патріоти України.

«Тут золоту середину треба знайти. Не закидати, що ми нікого не пустимо, або всіх пустимо, або той сяде в тюрму, той не сяде. Держава має виробити загальний підхід до цієї проблеми. Тому що ця проблема в подальшому буде соціальною — несприйняття однією верствою населення ту верству населення, яка втікла просто від війни», — вважає він.

Клименко не виключив, що покаранням, можливо, буде адміністративний штраф після повернення до України. «Звичайно, якщо вони проїхали за підробленими документами — це вже кримінальна відповідальність», — підкреслив голова МВС.

Він також додав, що в цьому питанні є як юридична сторона, так і моральна. «Моральна сторона — це відчуття справедливості тими хлопцями, які сидять в окопах, які забезпечують життєдіяльність країни, і тими, хто вже 19 місяців перебуває за кордоном, ну хто раніше, хто пізніше виїхав. Ми зараз дискутуємо по юридичних нормах, які мають цю несправедливість і юридично, і морально звести до одного», — додав він.

Клименко наголосив, що «ті, хто виїхав легально, це зовсім інша історія», а інші порушили закон, тому що, як правило, виїхали нелегально. «Нелегально виїхали через систему „Шлях“, нелегально виїхали через документи ВЛК та МСЕК, нелегально виїхали у відрядження, або на навчання. Тому держава зараз шукає золоту середину, щоб цих людей можна було повернути в Україну», — констатував він.

Нагадаємо, мобілізацію в Україні було оголошено після масштабного вторгнення рф у лютому 2022 року. Воєнний стан та мобілізацію продовжено як мінімум до 15 листопада 2023 року. У зв'язку з цим виїзд військовозобов'язаних чоловіків від 18 до 60 років з України заборонено. Але це не заважало охочим за грошову винагороду, яка часом у деяких схемах сягала 10 тисяч доларів, виїжджати з країни незаконно. Водночас член комітету ВР Федір Вениславський заявляв, що метою екстрадиції ухилянтів в Україну є повернення тих, хто виїхав за кордон незаконно. Вони мають понести кримінальну відповідальність.

"Просто хотів полякати": В Одесі підліток влаштував стрілянину на вулиці (фото)

середа, 29 листопад 2023, 21:00

В Одесі підліток з пістолета відкрив вогонь по людині. Поліція вже затримала зловмисника. Про це повідомляє патрульна поліція Одеської області, передають Патріоти України. Інцидент трапився вночі 29 листопада на вулиці Балківська. «Невідомий громадянин...

"Священна війна проти Заходу": У Німеччині підлітки під керівництвом росіянина планували теракт

середа, 29 листопад 2023, 20:31

Федеральне відомство з охорони Конституції Німеччини затримало двох підлітків — прихильників терористичного угруповання “Ісламська держава” за підозрою в підготовці теракту в Кельні. Про це повідомляє BILD, передають Патріоти України. Федеральне відомс...