Можуть шпигувати за власниками: В Ізраїлі почали вилучати в офіцерів китайські автомобілі

За наказом начальника штабу Армія оборони Ізраїлю (ЦАГАЛ) розпочала вилучення автомобілів китайського виробництва у своїх офіцерів. Таке рішення ухвалили після того, як служби безпеки виявили потенційну загрозу витоку секретної інформації або шпигунства через електронні системи цих авто, передають Патріоти України.

Джерела у сфері безпеки пояснюють, що деякі китайські транспортні засоби оснащені системами, що включають камери, мікрофони, датчики та технології підключення, які передають інформацію на зовнішні сервери — іноді без контролю користувача, йдеться в газеті Israel Hayom.

"Проблема не лише в камерах та мікрофонах. Кожен розумний автомобіль — це, по суті, комп’ютер на колесах із закритою операційною системою та бездротовим з’єднанням, який становить потенційну загрозу збору розвідданих поблизу чутливої інфраструктури", — пояснив колишній високопоставлений офіцер.

Процес вилучення відбувається поступово: спочатку автомобілі забирають у офіцерів, які обіймають посади, пов’язані з державною таємницею або мають доступ до секретних даних, а згодом — у всіх офіцерів до кінця першого кварталу 2026 року.

Згідно з підрахунками ЦАХАЛ, під обмеження потрапить близько 700 машин, переважно семимісні авто марки CHERY, які раніше надавали офіцерам із великими родинами. В газеті також додають, що згідно з оцінками, рішення Армії оборони Ізраїлю пов’язане зі світовою тенденцією: такі країни, як США та Велика Британія, уже заборонили використання китайських автомобілів у зонах із підвищеним рівнем секретності.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...