В Україні триває загальна мобілізація та військовий стан попередньо до 20 травня. Українці, які працюють в органах державної влади, або на підприємствах, установах та організаціях, що виробляють товари, виконують роботи чи надають послуги, необхідні для потреб ЗСУ, можуть бути заброньовані від служби та отримати відстрочку. Але є певні нюанси, передають Патріоти України.
Адвокати розповіли, кому можуть відмовити у бронюванні, та в яких випадках відстрочки заброньованим працівникам анулюються. Так, згідно з законом, відмовляють у бронювання у тих випадках, коли це стосується дефіцитних військових спеціальностей для потреб Збройних сил України.
Кількість військовозобовʼязаних, які підлягають бронюванню, не повинна перевищувати 50% працівників підприємства. Однак, у разі обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може й перевищувати 50%.
Працівника бронюють терміном на пів року, а тому через шість місяців у разі потреб його необхідно забронювати повторно.
Місцева влада подає списки військовозобов'язаних до районних військових адміністрацій. Після погодження їх надсилають до Генерального штабу ЗСУ. Документи, що подають до районних військових адміністрацій:
Заброньовані працівники можуть виїжджати за кордон. Для перетину кордону таким військовозобов’язаним необхідно мати декілька документів:
У Росії, в одному з селищ Приморського краю, чоловік літнього віку «доводить сусідів до сказу», вмикаючи гімн України. Про це 23 квітня повідомили в Telegram-каналі українського активіста Сергія Стерненка. Інші жителі регіону скаржаться на таку «діяльн...
У Рівному 14-річний підліток намагався розібрати літієву батарейку, яка зірвалася в нього в руках. Про це на Facebook-сторінці повідомляє поліція Рівненської області., передають Патріоти України. Відомо, що у вівторок, 22 квітня, на вулиці Гайдамацькій...