Лікарі твердять, що практично нічого не можна купувати та їсти на пляжах. Відпочиваючі завжди купують смаколики на свій страх і ризик, передають Патріоти України.
Однак медики уточнили, вживання яких саме продуктів, що купуються у пляжних продавців, найчастіше призводить до страшних отруєнь. На думку лікарів – купівля і поїдання морепродуктів на пляжі – найбільш нерозумне рішення більшості відпочиваючих. Від якихось смаколиків на пляжі варто відмовитися, щоб уберегти здоров'я – розбирався Styler.
Медики твердять: ні в якому разі не можна купувати на пляжі та поруч з пляжем пиріжки з начинкою, біляші, шаурму, паштети, салати (особливо зі сметаною і майонезом), копчену рибу і т. д. Однак на страх і ризик їх купувати все ще безпечніше, ніж швидкопсувні продукти. В умовах літньої спеки вони можуть стати причиною важких отруєнь і гострих кишкових інфекцій.
В групу небезпечних продуктів лікарі відносять і кукурудзу. Але, як можна побувати на пляжі і не спробувати "кукурудзу, як у Тома Круза"? Ніхто не скасовував її самостійного приготування або покупки у перевірених продавців, у яких ви купували її в минулі роки.
Трохи менш небезпечним вважають вживання фруктових салатів. Проблема в тому, що при порушенні цілісності захисної шкірки будь-якого плоду підвищується ризик того, що всередину потрапить інфекція. Крім того, такі продукти швидше псуються.
Що категорично заборонено купувати на пляжах, так це морепродукти й рибу. Якщо риба несвіжа чи приготовлена неправильно, це загрожує ботулізм - сильним токсико-інфекційним захворюванням, яке небезпечне для здоров'я і життя. Особливо варто остерігатися слабозасолених або маринованих морепродуктів.
Загалом лікарі рекомендують купувати продукти лише у тих продавців, які мають ліцензію на продаж, сертифікати якості та працюють в засобах індивідуального захисту. Якщо хоча б одне з цих правил не було дотримано – купований продукт вважається потенційно небезпечним.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...