"Мужнього - не зламати": 30 червня народився головний командир УПА Роман Шухевич

30 червня 1907 року народився Роман Шухевич "Тарас Чупринка" - генерал-хорунжий, Головний командир УПА (1943-1950), нагадують Патріоти України.

Головнокомандувач служив у польському війську. Після заснування ОУН був крайовим бойовим референтом, під його керівництвом здійснено експропріаційні акти в польських банківсько-поштових установах та замахи на урядовців.

У 1941-му став командиром батальйону "Нахтігаль". Українські старшини батальйону брали участь у проголошенні відновлення Української держави у Львові 30 червня 1941-го.

Під керівництвом Романа Шухевича ОУН реалізувала важливі політичні рішення. У серпні 1943 року було проведено 3-й Надзвичайний великий збір ОУН, прийнято розгорнуту програму організації, що була по суті програмою національно-визвольного руху. В листопаді за участі Шухевича було проведено Конференцію поневолених народів, своєрідний антикомуністичний Інтернаціонал, який мав стати основою антирадянського фронту боротьби народів СРСР.

У липні 1944 року створено своєрідний підпільний парламент – Українську головну визвольну раду. До неї увійшли представники різних політичних сил. Шухевич вважав, що єдність українського визвольного руху є запорукою успіху.

Роман Шухевич розбудовував УПА за зразком регулярних армій: створювались штаби (Головний та регіональні), офіцерські (старшинські) школи, система звань та посад, власна нагородна система.

Дорога додому довжиною у 77 років: В Україну повернули шедевр французького художника, який вкрали нацисти з музею Ханенків

вівторок, 14 липень 2020, 21:13

Україна повернула собі картину П’єра Луї Гудро (1694—1731) «Коханці, або Блудний син із повією» або "Закохана пара" через 77 років після викрадення, повідомляють Патріоти України з посиланням на міністра культури Олександра Ткаченка . "Хоч ця історія с...

Що значить "та сторона"?: Українців обурила заява Зеленського з приводу вбивства окупантами військового медика на Донбасі

вівторок, 14 липень 2020, 20:45

Президент продовжує свою звичну тактику "дуже обережних висловлювань". Після того, як президент України Володимир Зеленський виступив із заявою з приводу вбивства російськими окупаційними військами військового медика на Донбасі, в мережі піднялася хвил...