"Ми можемо обирати": Чи буде в Україні мобілізація в'язнів і який ризик, що до армії потраплять вбивці та ґвалтівники

Мобілізація засуджених обов’язково передбачатиме запит військових: якщо вони не виявлять бажання поповнювати підрозділ такою особою, до суду не подаватимуть відповідне клопотання. Про це в коментарі LIGA.net повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передають Патріоти України.

За її словами, наразі військові висловлюють різну позицію з цього приводу: дехто це "абсолютно засуджує", а деякі "брали б сотнями ув'язнених і засуджених".

“Ми дізнаємося про те, наскільки корисний цей крок, скільки людей зможемо мобілізувати, коли цей процес розпочнеться... Цей механізм – вирішувати це через суд, його наразі не існує. І тут ключові – дискусія у парламенті та запит військових. Тоді можна проаналізувати, які категорії вмотивовані та дійсно допомогли б війську. Тоді можна брати фідбек від командирів. З 26000 людей ми ще можемо обирати – за різними статтями й параметрами", – зауважила вона.

Представниця Мін’юсту зазначила, що законопроєкт про мобілізацію повинен розв'язати це питання, а після його ухвалення можна буде одразу починати працювати з командирами, напрацьовувати підзаконні акти аби реалізувати зміни.

Щодо ризиків володіння зброєю засудженими, яких мобілізують, Висоцька заявила, що залучення таких людей до Збройних Сил може "відбуватися в різних формах". “Людина може бути в армії, але при цьому не торкатися зброї", – пояснила чиновниця.

Також, за її словами, "злочини теж [бувають] дуже різні", зокрема, дорожньо-транспортні пригоди та злочини з необережності. Навіть вбивство, вважає чиновниця, "могло бути вчинене за тих обставин, які не повторяться в армії".

"Звісно, можна говорити про схильність до агресії. Але якийсь час пенітенціарна система працювала з цією людиною. І у нас є оцінка ризику повторного вчинення правопорушення... Ми бачимо свою роботу у виправленні людей і тому говоримо, що не кожен засуджений – небезпечний”, - пояснила Олена Висоцька.

А член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю "РБК-Україна" зазначив, що ті засуджені, які не перебувають у місцях позбавлення волі, можуть бути мобілізовані.

"Ми передбачимо, щоб засуджені, які отримали покарання без реального відбуття його в місцях пенітенціарної системи (або засуджені з відстрочкою від відбування покарання, або умовно засуджені, які фізично перебувають на волі), можуть бути мобілізовані, вони також будуть взяті на військовий облік", - сказав він.

Також член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки додав, що засуджені, які перебувають у місцях позбавлення волі, теж отримають можливість захищати Україну на фронті. Проте є винятки - засуджені за злочини проти основ національної безпеки, проти статевої свободи людини й деяких інших найбільш сенситивних злочинів, не отримають такого права.

Уроки з Конгресу

субота, 20 квітень 2024, 22:50

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Послуга коштувала не дуже дорого: У Києві затримали чоловіків, які "допомагали" складати іспити з водіння

субота, 20 квітень 2024, 22:44

У Києві правоохоронці викрили чоловіків, які за гроші допомагали скласти іспіти з водіння у сервісних центрах МВС. Про це інформує пресслужба столичної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, один з фігурантів справи використовував...