"Ми намагалися її відрадити": Дочка жінки з червоним манікюром, яка стала символом окупованої Бучі, розповіла історію матері

Українка Ірина із села Михайлівка-Рубежівка стала жертвою російської окупації та символом Бучі - фотографія її руки з червоним манікюром облетіла весь світ. І саме через цей знімок її родина дізналася, що мама більше не повернеться додому. У жінки залишилися двоє дочок і чоловік. У квітні їй повинно було виповнитися 53, передають Патріоти України.

Жінку розстріляли, коли вона поверталася додому через Бучу. Ірина працювала в Епіцентрі в Києві на Берковецькій. Вона пробула там тиждень війни, оскільки думала, що в торговому центрі буде безпечно. Коли почалися обстріли, жінка вирішила, що поїде додому, бо вдома є льох, в якому можна сховатися. Ірина сіла на велосипед 5 березня - тоді окупанти почали наступ на Ірпінь, розповіла ТСН дочка загиблої Надія.

Жінці вдалося дістатися до центру Ірпеня. Вона подзвонила дочкам і повідомила, що їде додому. Їхати залишалося всього лише 15 хвилин. "Ми намагалися її відрадити і просили, щоби вона поїхала в бік вокзалу і шукала евакуацію. Але вона лише сказала молодшій сестрі: "Все, дочко, мама любить тебе, давай, тому що мені важко крутити педалі". І через годину у нас з нею вже не було зв'язку", - згадує Надія.

Дочки Ірини сподівалися, що мама доїхала додому, але не виходить на зв'язок, бо в селі його просто немає. Наступного сім'я Ірини побачила допис у Facebook, в якому військовий розповів, що через КП Українськ проїжджала жінка, і вона потрапила під обстріл.

Сім'я Ірини хотіла забрати тіло, але їм сказали, що дістатися туди не можна. Майже цілий місяць рідні Ірини сподівалися, що вона жива і потрапила до лікарні. Але 1 квітня - в день її народження - з'явилося відео. На кадрах - Ірина лежить мертва з велосипедом.

"Там не було видно обличчя, але було видно штани, в яких вона пішла на роботу. Також було видно манікюр. Вона робила його два місяці поспіль", - розповіла дочка Ірини.

До слова, американське видання The New York Times опублікувало відео, на якому російські окупанти з бронемашини вистрілили в людину на велосипеді під час окупації Бучі. Ймовірно, цією людиною на велосипеді й могла бути Ірина.

За кілька тижнів після того, як місто було звільнено, тіло людини в цивільному одязі біля велосипеда було знайдено точно в цьому місці. На цьому кадрі Надія впізнала свою маму.

Ірині залишалося їхати до дому лише 15 хвилин. Але її вбили окупанти Сім'я загиблої досі не може забрати тіло. Спочатку потрібно провести експертизу, щоби весь світ повірив у те, що Ірину вбили російські військові.

Дочка Ірини написала в Instagram зворушливий допис про маму. Дівчина каже, що досі не може прийти до тями після того, що сталося.

"Сьогодні рівно місяць з того дня, як мама більше не напише мені: "Як справи у маминої мишки?". А після того, як я не буду відповідати більше хвилини, подзвонить і запитає, чи не образив мене хтось. "Хто мене може образити, всі ж тебе знають", – відповіла б я", - написала дочка загиблої.

"Хтось думає, що там лежить актриса, а для мене це жива картинка, яка знову і знову встає у мене в голові. Війна прийшла не лише в мою країну. Вона прийшла в мій будинок і забрала, ні, точніше вкрала, мій Всесвіт", - написала дівчина.

Мовний омбудсмен Кремінь розповів, у скількох школах України досі вивчають російську як окремий предмет

середа, 1 травень 2024, 23:32

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь опублікував звіт за 2023 рік щодо дотримання мовного закону у різних сферах діяльності. Згідно з ним, в Україні залишилося три школи, в яких російську мову викладають як окремий предмет. Водночас 20% дошкільнят не розумію...

Показав чудовий результат: Український військовий став чемпіоном Європи з гирьового спорту

середа, 1 травень 2024, 22:56

Старший лейтенант і учасник збірної України з гирьового спорту Олексій Остапчук став чемпіоном Європи в командній естафеті з класичного поштовху гирі. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє 115 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ, де с...