"Ми втратили єдиного сина": Спливли подробиці загибелі 6-річного хлопчика через гойдалку під Києвом (фото)

Жахлива трагедія з гойдалкою у Вишневому підняла тему безпечного дозвілля на дитячих майданчиках та надання невідкладної допомоги. Нагадаємо, в містечку під Києвом шестирічний хлопчик загинув після травмування від гойдалки. Можна лише собі уявити, яке це горе для батьків, адже це був їхній єдиний синочок. Сайт ТСН.ua поспілкувався з батьком хлопчика, передають Патріоти України.

Що сталося біля гойдалки?

Віталій намагається розповідати про все без зайвих емоцій. Каже, що вони з дружиною і сином мешкають в Вишневому, а трагедія сталася 10 березня.

"Дружина з сином Єгором пішли на дитячий майданчик. Дитина хотіла сісти на гойдалку. До речі, гойдалка розрахована на п’ять місць. На ній вже каталося троє дівчаток. В момент, коли моя дитина підійшла, гойдалка вдарила його по голові. Моя дружина Христина була поруч з сином. Вона одразу викликала швидку допомогу. Медики прибули дуже швидко, приблизно за 4 хвилини. Бригада швидкої одразу оцінила, який характер травми отримала дитина і зазначали, що сина потрібно госпіталізувати до Києва, у лікарню на Підвисоцького. Вони зв’язалися зі своїм диспетчером, але він наполягав на тому, що дитину потрібно везти в Боярку, до дитячої обласної лікарні. Бригада була вимушена виконати вказівку диспетчера", - розповідає сайту ТСН.ua Віталій, батько хлопчика.

Він додає, що в Боярку швидка дісталася хвилин за 40-50 після отримання травми. Хлопчика на каталці відвезли до приймального відділення, але там отримали відмову.

"Була відмова від госпіталізації. Зі слів тих, хто відмовляв, у штаті лікарні на той момент не було спеціалістів, які б могли надати допомогу дитині відповідно до характеру отриманої травми. Минуло ще декілька хвилин. Працівники тої ж бригади транспортували сина до автомобіля і повезли до Києва. В лікарню на Підвисоцького він потрапив приблизно через півтори години після отримання травми. Тут йому зробили комп’ютерну томографію. Я вже туди приїхав сам. Нам з дружиною сказали, що дитина буде жити і що життєво важливі елементи мозку не постраждали. Необхідно лише дістати залишки кості черепа, яка ввігнулась в середину черепної коробки. До нас вийшла лікар-жінка, вона сказала, що стабілізують стан нашої дитини. Повідомила, що необхідне оперативне втручання, буде операція. Мовляв, все нормально, дитина житиме. А вже через чотири години до нас вийшли і сказали, що наш хлопчик помер", - розповідає Віталій.

Запитання батьків, які залишилися без відповіді

Він додає, що на момент, коли сина привезли до лікарні в Києві, хлопчик був притомний на 30-40%. "Він ще міг відповісти одним словом на мої питання. Син дихав самостійно і був відносно у стабільному стані, коли його привезли до лікарні. До чого я все розповідаю? Для нас лишилося три нез’ясовані питання.

Перше – сама конструкція гойдалки. Ми її оглядали разом з поліцейськими. Гойдалка дуже масивна. Чесно кажучи, вона така велика, що й дорослого може вбити. Так сталося, що по росту мого сина, гойдалка вдарила його по голові. Якби дитина була вища, то удар був би в грудну клітину, А якби був менше зростом, то просто б пролетіла над головою. Сидіння гойдалки має металеві виступаючі частини. Удар однієї з цих частин гойдалки, ймовірно, і став причиною травми.

Друге – правомірність розпорядження диспетчера везти дитину до Боярки. Диспетчер мав знати, що в лікарні на той момент не було необхідних спеціалістів, які могли б надати відповідну допомогу.

Третє – це чотири години здійснювалися якісь дії в лікарні на Підвисоцького. Які саме - я не знаю, бо не медик. Тому є питання до адекватності цих заходів і їх відповідність до протоколів про надання допомоги", - розповідає батько хлопчика.

На наступний день тіло Єгора відвезли до моргу. "Там зробили експертне дослідження - не судово-медичну експертизу. Нам так і не надали відповідь на питання: чи є якісь огріхи у діях лікарів під час операції, чи їх немає. Просто написали у висновку, що дитина вдарилася головою і померла. Якби воно так було насправді біля гойдалки, то б у нас не було питань, а так дитина ще жила після отримання травми 5 з половиною годин, з яких лише в перші чотири хвилини не отримувала допомогу – час між викликом і приїздом бригади швидкої допомоги. Тому у нас питання: чи була надана якісна медична допомога моєму сину, і чи був шанс на його порятунок?" - каже батько хлопчика.

Він запевняє, що без емоцій називає лише факти, які сам бачив, і хоче донести їх до суспільства, щоб попередити можливі повторні рецидиви з іншими дітьми,

"Адже небезпечна гойдалка так і стоїть на майданчику у Вишневому. Диспетчер, який приймав рішення - також працює, а лікарі приймають пацієнтів. Таке просто не повинно повторитися ще раз. Дитина у нас була одна і її тепер немає. Ми за цей час достатньо виплакали сліз разом з дружиною. Я впевнений, що якби один з цих трьох факторів не спрацював – гойдалка, вказівка везти в Боярку, або інша бригада була на Підвисоцького, то всього цього не було б. А так співпали всі три фактори між собою і вони виявилися для нашої дитини фатальними", - каже батько.

Єгор до отримання травми був абсолютно здоровим. Хлопчик ріс і розвивався згідно зі своїм віком. Був життєрадісним та позитивним. Батько показує нам його фото та відео.

"Він був для нас бажаною дитиною. І ми про нього дуже піклувалися. Він захоплювався іграми. Відвідував заняття по футболу, ходив в дитячий садок. Ми його водили на заняття з конструкторів лего. Крім того, Єгор мав схильність до математики. За своє коротке життя він хворів лише звичайною застудою, жодних ускладнень або хронічних хвороб у нього не було. Я навіть дивувався, бо в дитинстві був трішки хворобливим, дружина теж, а дитина у нас була абсолютно здоровою. Ще синочок був великим оптимістом, якщо у нього була простуда, то він казав: "Нічого, скоро мине". Ми ніколи з ним не говорили про смерть, він не знав що таке зло, бо зростав в любові", - розповідає Віталій.

Що кажуть в поліції?

В поліції Київської області кажуть, що по факту травмування та смерті дитини відкрито кримінальне провадження за ст. 115 з помітною "нещасний випадок".

"Слідчі Бучанського управління поліції Київщини продовжують проводити досудове розслідування всіх обставин трагедії, допитують свідків подій, тривають експертизи", - повідомили нам в поліції Київської області.

Поліція Київщини застерігає батьків бути уважними та навчати дітей правил безпечних ігор на дитячих майданчиках. Під час забав пильнуйте за малолітніми дітьми!

Джерело: ТСН.ua

Отримали заяву від дружини: Поліція розслідує зникнення таксиста, який конфліктував із представниками ТЦК у Харкові

субота, 18 січень 2025, 21:07

18 січня до поліції надійшла заява від 30-річної жінки про встановлення місцезнаходження її цивільного чоловіка 1983 року народження. Зі слів заявниці, він перестав виходити з нею на зв'язок з 16 січня, тому що його забрали співробітники ТЦК. У своєму ...

Десятки поранених: В Іспанії впав гірськолижний підйомник (фото)

субота, 18 січень 2025, 19:41

В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...