Ми вимремо чи хвилюватись не варто? Вчені перевірили вплив 5G на розвиток ембріонів риб

Виявлені порушення сенсомоторики можуть бути ранньою ознакою психоневрологічних наслідків у дорослому віці.

Даніо-реріо. Фото: Вікіпедія.

Біологи з Університету Орегона з'ясували, який вплив на розвиток ембріонів рибок даніо-реріо надають радіохвилі частотою 3,5 ГГц, що використовуються в мережах 4G і 5G, передають Патріоти України.

Вчені помістили ікру рибок в спеціальну ємність і впливали на неї радіохвилями протягом майже двох діб починаючи з 6 години після запліднення. Ще через три доби личинки риб були досліджені на предмет можливих морфологічних і поведінкових змін.
В результаті ніякої істотної зміни в рівні смертності, морфології і реакції на світло не виявилося, але при цьому у личинок було помічено певний рівень порушення сенсомоторики. З чого автори дослідження роблять висновок, що радіохвилі частоти 3,5 ГГц володіють досить м'яким впливом, за винятком невеликого ефекту придушення сенсомоторних функцій.
Проте вчені не виключають, що результатом впливу радіохвиль даної частоти можуть бути молекулярні зміни або ж відкладені в часі відхилення, які не вдалося виявити в ході даного дослідження. Наприклад, виявлені порушення сенсомоторики можуть бути ранньою ознакою психоневрологічних наслідків у дорослому віці.
Автори дослідження впевнені, що для отримання більш детального уявлення необхідні подальші експерименти з більш тривалим впливом радіохвиль і швидким модулюванням їх частоти - так, як це відбувається в реальних мережах мобільного зв'язку. У зв'язку з чим вони мають намір продовжити вивчення впливу радіохвиль та іншого випромінювання, тим більше, що створена ними експериментальна установка надає для цього широкі можливості.

Дочка глави сільради та кальянщик: Подробиці про молоду пару, яку вбили в квартирі в центрі Маріуполя (фото)

вівторок, 2 березень 2021, 13:30

Загибель 19-річної дівчини і 23-річного хлопця, тіла яких виявили 27 лютого в орендованій квартирі в Маріуполі, потроху обростають чутками. Поліція поки тримає паузу. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт міста Маріуполь. За словами...

Хіти тижня. Очам важко повірити: Батько зафільмував, як "привид" затягує його дитину під ліжко (відео)

вівторок, 2 березень 2021, 13:00

В мережі став надзвичайно популярним відеоролик з дитячої кімнати, на якому показано, як якась незрозуміла сила начебто тягне дитину під ліжко. Про це пише видання Mirror, передають Патріоти України. За словами Джоша - батька дівчинки, він зафіксував ж...