Ми вимремо чи хвилюватись не варто? Вчені перевірили вплив 5G на розвиток ембріонів риб

Виявлені порушення сенсомоторики можуть бути ранньою ознакою психоневрологічних наслідків у дорослому віці.

Даніо-реріо. Фото: Вікіпедія.

Біологи з Університету Орегона з'ясували, який вплив на розвиток ембріонів рибок даніо-реріо надають радіохвилі частотою 3,5 ГГц, що використовуються в мережах 4G і 5G, передають Патріоти України.

Вчені помістили ікру рибок в спеціальну ємність і впливали на неї радіохвилями протягом майже двох діб починаючи з 6 години після запліднення. Ще через три доби личинки риб були досліджені на предмет можливих морфологічних і поведінкових змін.
В результаті ніякої істотної зміни в рівні смертності, морфології і реакції на світло не виявилося, але при цьому у личинок було помічено певний рівень порушення сенсомоторики. З чого автори дослідження роблять висновок, що радіохвилі частоти 3,5 ГГц володіють досить м'яким впливом, за винятком невеликого ефекту придушення сенсомоторних функцій.
Проте вчені не виключають, що результатом впливу радіохвиль даної частоти можуть бути молекулярні зміни або ж відкладені в часі відхилення, які не вдалося виявити в ході даного дослідження. Наприклад, виявлені порушення сенсомоторики можуть бути ранньою ознакою психоневрологічних наслідків у дорослому віці.
Автори дослідження впевнені, що для отримання більш детального уявлення необхідні подальші експерименти з більш тривалим впливом радіохвиль і швидким модулюванням їх частоти - так, як це відбувається в реальних мережах мобільного зв'язку. У зв'язку з чим вони мають намір продовжити вивчення впливу радіохвиль та іншого випромінювання, тим більше, що створена ними експериментальна установка надає для цього широкі можливості.

Померли в один день: У Львові COVID-19 за добу забрав життя відомих у місті журналістки, підприємця та професора

четвер, 6 серпень 2020, 18:53

Троє відомих львів’ян померли за одну добу від коронавірусу (COVID-19). Як повідомляє "Еспресо.Захід", на 53-му році життя померла головна редакторка газети "Бойківська думка" Іванна Русин. Вона була випускницею факультету журналістики Львівського наці...

З архіву ПУ. Пустеля насувається: У східному Криму зникла вода

четвер, 6 серпень 2020, 18:30

Камені з неба все більше і більше, і б'ють все болючіше і болючіше... Літом 2019 року безводна пустиня вже налякала окупантів. Про це у червні 2019 року у своєму блозі пише Ген Рез, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "На дачных участк...