"Ми з вами не знаємо, скільки зараз помирають від коронавірусу і скільки від інших хвороб, які COVID-19 загострив", - лікар про фатальну помилку України (відео)

Інформація про коронавірус у світі змінюється, як і відбувається трансформація у його лікуванні. Утім, в Україні цей процес не такий швидкий. Про це в інтерв'ю ТСН розповів лікар-педіатр вищої категорії, кандидат медичних наук Андрій Пеньков, передають Патріоти України.

"З населенням, з лікарями ніхто системно не працював. Інформація про хворобу змінюється, лікування трансформується, а ми з вами крім КТ і антибіотиків так і не прийшли ні до чого, особливо це стосується до госпітальної допомоги. І виходить, що є якийсь протокол в МОЗ. Хтось хвалиться, що вони зробили роботу, а як воно внизу працює, ніхто не контролює", – каже лікар.

За його словами, насправді ситуація з боротьбою з COVID-19 не настільки "чудова", як це звучить. "Запевнення, що у нас чудово йде боротьба, все організовано і працює, мені здаються найголовнішим обманом. Переповнені лікарні з нестачею кисню не обманюють же. Давайте говорити чесно: всі люди, які хворіють, потрапляють до статистики? Я знаю багато випадків, коли люди нікуди не зверталися і ПЛР-тести не робили. І водночас є маса випадків, коли людина 100% інфікована, але не встигає отримати результати ПЛР-тесту до смерті, і цей випадок не потрапляє в статистику по COVID-19. Або ми знаємо що до 20% ПЛР помилково негативні – хворий знов таки не потрапляє до статистики.

Ми з вами не знаємо, скільки зараз помирають реально від коронавірусу, і ми не знаємо, скільки помирають від інших хвороб, які COVID-19 загострив. Умовно кажучи, людина без інфекції жила б зі своїм постінфарктним станом, діабетом, але на тлі коронавірусу померла. Багато людей розповідають, що приходять хворі до лікарні, а їм кажуть, що це не вірус і відправляють додому. Хоча клінічно встановити іноді це можна, особливо враховуючі епідобстановку навколо пацієнта... Найнерозумніше, що немає професійного аналізу і критичного погляду на те, які ми робимо помилки", – сказав Андрій Пеньков і додав, що для того, аби змінити щось на краще, потрібно проаналізувати помилки. Але спочатку їх потрібно визнати.

Отримав повістку - і не прийшов до військкомату: Адвокат пояснив, чи загрожує в'язниця порушникам

четвер, 23 березень 2023, 6:46

Часом трапляється, що чоловік отримує повістку, але до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки після цього не з'являється. Яка відповідальність чекає на такого громадянина, "РБК-Україна" розповів адвокат АО GRACERS Станіслав Польо...

Температура в Україні коливатиметься від - 3° до +21°: Синоптики уточнили прогноз погоди на 23 березня

четвер, 23 березень 2023, 6:34

У четвер, 23 березня, погода в Україні буде хмарною, але з проясненнями. Опадів практично не очікується, подекуди спостерігатиметься туман. Температура в країні коливатиметься від 3° морозу вночі до 21° тепла вдень. Про це повідомив Український гідроме...