"Ми з вами не знаємо, скільки зараз помирають від коронавірусу і скільки від інших хвороб, які COVID-19 загострив", - лікар про фатальну помилку України (відео)

Інформація про коронавірус у світі змінюється, як і відбувається трансформація у його лікуванні. Утім, в Україні цей процес не такий швидкий. Про це в інтерв'ю ТСН розповів лікар-педіатр вищої категорії, кандидат медичних наук Андрій Пеньков, передають Патріоти України.

"З населенням, з лікарями ніхто системно не працював. Інформація про хворобу змінюється, лікування трансформується, а ми з вами крім КТ і антибіотиків так і не прийшли ні до чого, особливо це стосується до госпітальної допомоги. І виходить, що є якийсь протокол в МОЗ. Хтось хвалиться, що вони зробили роботу, а як воно внизу працює, ніхто не контролює", – каже лікар.

За його словами, насправді ситуація з боротьбою з COVID-19 не настільки "чудова", як це звучить. "Запевнення, що у нас чудово йде боротьба, все організовано і працює, мені здаються найголовнішим обманом. Переповнені лікарні з нестачею кисню не обманюють же. Давайте говорити чесно: всі люди, які хворіють, потрапляють до статистики? Я знаю багато випадків, коли люди нікуди не зверталися і ПЛР-тести не робили. І водночас є маса випадків, коли людина 100% інфікована, але не встигає отримати результати ПЛР-тесту до смерті, і цей випадок не потрапляє в статистику по COVID-19. Або ми знаємо що до 20% ПЛР помилково негативні – хворий знов таки не потрапляє до статистики.

Ми з вами не знаємо, скільки зараз помирають реально від коронавірусу, і ми не знаємо, скільки помирають від інших хвороб, які COVID-19 загострив. Умовно кажучи, людина без інфекції жила б зі своїм постінфарктним станом, діабетом, але на тлі коронавірусу померла. Багато людей розповідають, що приходять хворі до лікарні, а їм кажуть, що це не вірус і відправляють додому. Хоча клінічно встановити іноді це можна, особливо враховуючі епідобстановку навколо пацієнта... Найнерозумніше, що немає професійного аналізу і критичного погляду на те, які ми робимо помилки", – сказав Андрій Пеньков і додав, що для того, аби змінити щось на краще, потрібно проаналізувати помилки. Але спочатку їх потрібно визнати.

"Проблема, яка всіх за*бала": Футболістка збірної Росії відверто висловилася про Путіна

неділя, 2 жовтень 2022, 0:41

Футболістка "Еспаньола" та збірної Росії Надія Карпова різко відреагувала на виступ президента Росії Володимира Путіна. Під час мітингу-концерту на Червоній площі на честь анексії українських територій ватажок Кремля пограв із публікою, змусивши її кри...

"Прощай, немытая Россия": Пугачова вирішила продати свій знаменитий замок під Москвою - ЗМІ

субота, 1 жовтень 2022, 23:29

Алла Пугачова після новини про те, що поїхала з Росії до Ізраїлю, вирішила продати свій знаменитий замок у селі Грязь, що під Москвою. Така інформація з'явилася у російських ЗМІ, передають Патріоти України. Подейкують, що Алла Борисівна виставила своє ...