Михайлове диво 2022: Що потрібно зробити і що під забороною 19 вересня

Михайлове диво - це велике християнське свято, присвячене спогаду про диво, здійснене архангелом Михайлом у Хонех. Щорічно торжество відзначають 19 вересня, передають Патріоти України.

Цього дня православні відвідують святкову церковну службу та звертаються з молитвами до архістратига Михаїла – голови Божого війська.

Історія Михайлова дива

Архістратиг Михаїл – голова святого воїнства Ангелів та Архангелів. Саме він, за переказами, закликав ангелів боротися із сатаною в Ім'я Бога і навіки вигнати демонів до пекла. Існує повір'я, згідно з яким Михаїл супроводжує душі на небеса, просить у Всевишнього прощення для тих, хто розкаявся в гріхах, і направляє їх до раю.

Свято на честь архангела Михаїла пов'язане з історією про диво, звершене святим у 4 столітті. У Малій Азії жив християнин Архип, донька якого була німою. Якось чоловіку явився Архістратиг і розповів про цілюще джерело. Дівчина випила з нього води та зцілилася.

На місці джерела на подяку Михайлу Архип спорудив храм і став його настоятелем. Проте язичники вирішили зруйнувати будівлю та направили на неї потоки гірських річок. Тоді архангел явився знов і врятував храм, розрубавши мечем скелю – у результаті вода не зачепила стін. На згадку про це щороку 19 вересня православні відзначають Михайлове диво.

Що потрібно зробити на Михайлове диво – традиції

На Михайлове диво у храмах служать святковий молебень, а православні моляться архангелу Михаїлу про здоров'я для себе та своїх сімей.

Існує прикмета, що якщо весь день 19 вересня творити добрі справи, в архангела можна попросити про виконання бажання. Також варто помиритися з усіма, з ким у минулому були сварки й конфлікти. У давнину Михайлове диво відзначали веселими гуляннями з пивом і медовухою.

Що не можна робити на Михайлове диво

На Михайлове диво не можна працювати по дому і на землі – насамперед необхідно сходити до церкви та помолитися.

Також необхідно уникати лихослів'я, сварок і конфліктів, а також зловживання алкоголем. Залишки їжі зі святкового столу слід роздати бідним.

Згідно з народною прикметою, не можна мити голову, брехати чи ухилятися від відповіді – це нібито загрожує неприємностями.

Хотів "здивувати" матір: 12-річний хлопець проводив "експеримент" та випадково загинув

четвер, 9 лютий 2023, 0:37

Старший коронер графства Ессекс Лінкольн Брукс заявив, що Арчі помер від "ішемічної травми мозку". Трагедія сталась через витівку хлопця, якою він хотів шокувати свою матір. . Відомо, що хлопчика знайшли непритомним у квітні 2022 року, до серпня він пе...

Належала непростій людині: На Кіровоградщині чоловік намагався продати через Інтернет унікальну прикрасу ІІІ століття (фото, відео)

середа, 8 лютий 2023, 23:52

Відомо, що чоловік відкопав срібний пояс на території Хмельницької області. А згодом виставив археологічну знахідку на Інтернет-форумі. Там незаконно привласнений скарб придбав один із учасників обговорення. Однак незаконну оборудку викрили правоохорон...