Михайлове диво - це велике християнське свято, присвячене спогаду про диво, здійснене архангелом Михайлом у Хонех. Щорічно торжество відзначають 19 вересня, передають Патріоти України.
Цього дня православні відвідують святкову церковну службу та звертаються з молитвами до архістратига Михаїла – голови Божого війська.
Історія Михайлова дива
Архістратиг Михаїл – голова святого воїнства Ангелів та Архангелів. Саме він, за переказами, закликав ангелів боротися із сатаною в Ім'я Бога і навіки вигнати демонів до пекла. Існує повір'я, згідно з яким Михаїл супроводжує душі на небеса, просить у Всевишнього прощення для тих, хто розкаявся в гріхах, і направляє їх до раю.
Свято на честь архангела Михаїла пов'язане з історією про диво, звершене святим у 4 столітті. У Малій Азії жив християнин Архип, донька якого була німою. Якось чоловіку явився Архістратиг і розповів про цілюще джерело. Дівчина випила з нього води та зцілилася.
На місці джерела на подяку Михайлу Архип спорудив храм і став його настоятелем. Проте язичники вирішили зруйнувати будівлю та направили на неї потоки гірських річок. Тоді архангел явився знов і врятував храм, розрубавши мечем скелю – у результаті вода не зачепила стін. На згадку про це щороку 19 вересня православні відзначають Михайлове диво.
Що потрібно зробити на Михайлове диво – традиції
На Михайлове диво у храмах служать святковий молебень, а православні моляться архангелу Михаїлу про здоров'я для себе та своїх сімей.
Існує прикмета, що якщо весь день 19 вересня творити добрі справи, в архангела можна попросити про виконання бажання. Також варто помиритися з усіма, з ким у минулому були сварки й конфлікти. У давнину Михайлове диво відзначали веселими гуляннями з пивом і медовухою.
Що не можна робити на Михайлове диво
На Михайлове диво не можна працювати по дому і на землі – насамперед необхідно сходити до церкви та помолитися.
Також необхідно уникати лихослів'я, сварок і конфліктів, а також зловживання алкоголем. Залишки їжі зі святкового столу слід роздати бідним.
Згідно з народною прикметою, не можна мити голову, брехати чи ухилятися від відповіді – це нібито загрожує неприємностями.
Суд у Львові визнав винною акушерку обласної клінічної лікарні Анну Федорчак, яка під час нічної зміни вдарила свою колегу металевими інструментами для пологів. Про це пише ZAXID.NET з посиланням на вирок суду, передають Патріоти України. Інцидент став...
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...