На 100-му році життя помер світило медичної науки України

Ісаак Трахтенберг

Із життя пішов заслужений діяч науки і техніки України, засновник вітчизняної токсикології Ісаак Трахтенберг. У листопаді цього року йому могло виповнитися 100 років. Про це повідомили в Інституті медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України.

Ісаак Трахтенберг був академіком Національної академії медичних наук України, мав звання почесного професора навчальних і наукових закладів, був заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії у галузі науки і техніки України, а також Премії імені О.О. Богомольця.

"Майже 50 років він не лише очолював науковий колектив дослідників з медицини праці і профілактичної токсикології, а й беріг і примножував наукові традиції нашого інституту", – йдеться у повідомленні.

Ісаак Трахтенберг народився 11 листопада 1923 року у Житомирі. У 1941 році він став студентом Київського медичного інституту.

У 1948 році Республіканською протиепідеміологічною комісією його було призначено уповноваженим із проведення протиепідемічних заходів Залізничного району м. Києва. У 1951 році Трахтенберг здобув науковий ступінь кандидата медичних наук. Подальші чотири роки він працював асистентом кафедри гігієни праці Київського медичного інституту. А до 1982 року – професором кафедри.
У 1956 році Трахтенберг здобув вчене звання доцента. А у 1964 році йому присвоїли науковий ступінь доктора медичних наук. У 1966 році вчений здобув вчене звання професора.

Губернатор оголосила надзвичайний стан: Нью-Йорк потерпає від сильної повені (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:51

За інформацією Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 мільйонів жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду. Про це повідомляє The Guardian, пере...

Спіймали на гарячому: Правоохоронці затримали главу райсуду Одещини

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:01

Сьогодні, 29 вересня, в Одеській області правоохоронці затримали виконувача обов'язків голови Комінтернівського райсуду. Він вимагав хабар за прийняття рішення. Про це повідомляє пресслужба НАБУ, передають Патріоти України. «НАБУ і САП спільно з СБУ ви...