На 100-му році життя помер світило медичної науки України

Ісаак Трахтенберг

Із життя пішов заслужений діяч науки і техніки України, засновник вітчизняної токсикології Ісаак Трахтенберг. У листопаді цього року йому могло виповнитися 100 років. Про це повідомили в Інституті медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України.

Ісаак Трахтенберг був академіком Національної академії медичних наук України, мав звання почесного професора навчальних і наукових закладів, був заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії у галузі науки і техніки України, а також Премії імені О.О. Богомольця.

"Майже 50 років він не лише очолював науковий колектив дослідників з медицини праці і профілактичної токсикології, а й беріг і примножував наукові традиції нашого інституту", – йдеться у повідомленні.

Ісаак Трахтенберг народився 11 листопада 1923 року у Житомирі. У 1941 році він став студентом Київського медичного інституту.

У 1948 році Республіканською протиепідеміологічною комісією його було призначено уповноваженим із проведення протиепідемічних заходів Залізничного району м. Києва. У 1951 році Трахтенберг здобув науковий ступінь кандидата медичних наук. Подальші чотири роки він працював асистентом кафедри гігієни праці Київського медичного інституту. А до 1982 року – професором кафедри.
У 1956 році Трахтенберг здобув вчене звання доцента. А у 1964 році йому присвоїли науковий ступінь доктора медичних наук. У 1966 році вчений здобув вчене звання професора.

"Кароліно, досить п*здіти": Лорак після скасування концертів у РФ назвала себе українською співачкою

неділя, 26 березень 2023, 18:42

Протягом тривалого часу Українка Ані Лорак мовчала про війну на території своєї країни, але її позиція була зрозуміла - вона продовжувала працювати в Росії, спонсоруючи країну-агресора, зазначають Патріоти України. Нещодавно з'явилася інформація про те...

Маша Єфросиніна згадала, як працювала з Оксаною Марченко

неділя, 26 березень 2023, 18:15

Українська телеведуча Маша Єфросиніна вперше розповіла про те, що її пов'язує з дружиною кума Путіна Оксаною Марченко. Так, виявилося, вони разом брали участь в одному сезоні шоу "Танці з зірками" в 2018 році, передають Патріоти України. Рішення вийти ...