У Хмельницькому пацієнтку з коронавірусом хотіли виписати з лікарні та перевести на домашнє лікування, незважаючи на низьку сатурацію (рівень насичення крові киснем) - 86% за кисневої підтримки і 65% - без неї, передають Патріоти України.
Дочка жінки, дізнавшись про заплановану виписку, звернулося по допомогу до волонтерів, щоб вони допомогли їй знайти кисневий концентратор. Про це глава благодійного фонду "Свої" Леся Литвинова повідомила на своїй сторінці у Facebook.
Волонтерка зазначила, що з такою сатурацією переводити пацієнтку додому дуже ризиковано. Щоб переконати дочку жінки забрати матір додому, в лікарні їй сказали, що низьке насичення крові киснем нібито пов'язане з панікою, а сатурація під киснем є нормальною.
Пізніше сімейна лікарка COVID-пацієнтки, яка лікувалася в обласному госпіталі ветеранів війни з 31 березня, розповіла Литвиновій, що ситуація насправді нібито не настільки критична, а "страшніші" цифри написали, щоб волонтерка дала жінці концентратор.
"Потім довго і докладно пояснювала доньці, чому я кричу і що може трапитися, якщо вдома вимкнеться світло або зламається апарат. І що рішення в підсумку ухвалювати їй. Дочка вирішила не ризикувати", – написала волонтерка.
На жаль, врятувати жінку не вдалося. У вівторок, 27 квітня, вона померла в медустанові. "І це той випадок, коли я рада, що це не сталося вдома. Тому що дочка собі цього б не пробачила", – зазначила Литвинова.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...