На дні італійського озера виявили "середньовічну Атлантиду"

В Італії виявили залишки містечка Курон, яке було затоплено понад 70 років тому. Єдиною вцілілою спорудою виявилася дзвіниця церкви святої Анни, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання ANSA.

Старе містечко Курон з його 163 будинками було затоплене в 1950-х роках для будівництва водосховища. Попри протести місцевих жителів, влада з’єднала два прилеглих озера у велику водойму. Так утворилося штучне озеро Лаго-ді-Резія, з якого здіймався церковний шпиль XIV століття.

Багато жителів затопленого міста отримали нове житло в інших регіонах, а деякі залишилися в новому, побудованому неподалік селищі.

Цього року водосховище довелося лагодити, тому рівень води в озері знизили. Тоді поглядам жителів і туристів відкрилися залишки містечка. На фото видно сходи, підвали і стіни колись існуючих будівель Курона.

Додамо, що вид озера Резія з майже затопленою дзвіницею послужив джерелом натхнення для творців книги і серіалу Netflix під назвою Curon (в російському перекладі “Затоплене місто”).

У Yasno відреагували на обурення громадян, чому електрики немає, а платіжки ростуть

неділя, 29 січень 2023, 8:00

Сума в квитанціях за електроенергію може зрости, незважаючи на обмеження електропостачання, через підвищене споживання електрики після відновлення її подачі, а також у разі несвоєчасної передачі показань лічильників. Про це заявив гендиректор постачаль...

Чи будуть ще сильні морози та снігопади: Синоптики дали прогноз до кінця січня

неділя, 29 січень 2023, 7:29

Погода у січні 2023 року здивувала мешканців України аномально високою температурою. У багатьох областях зберігалася плюсова температура без опадів - іноді погода відповідала стандартним показникам середини весни. Синоптики дали прогноз до кінця січня....