На Київщині відкопали унікальну золоту прикрасу часів Давньої Русі

'На Київщині "чорний археолог" виявив золотий колт часів Київської Русі, повідомляє Telegram-каналі metaldetecting_ua.

Ця жіноча височна прикраса орієнтовно датується XII-XIII століттями. Таку коштовність не соромно було носити дочкам та дружинам удільних князів. Адже ціна її була дуже висока. І була по кишені заможній аристократії та купецтву.

Скарб було вилучено в межах проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за зробленою музеєм заявою про злочин за ознаками ч. 1 ст. 193 КК України (незаконне привласнення скарбу, що має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність).

Де саме злочинець проводив незаконні розкопки правоохоронці не уточнюють. На Київщині існує десятки давньоруських городищ, котрі ваблять шукачів незаконної здобичі. Нажаль представникам держави перехопити вдається далеко не все.

"Більше не можу допустити": Протест польських перевізників на найбільшому пункті пропуску розігнав місцевий чиновник

понеділок, 11 грудень 2023, 17:58

Очільник місцевого управління Дорогуськ Войцех Сава вирішив розігнати протест перевізників на найбільшому пункті пропуску на кордоні з Україною. Про це повідомляє портал Interia, передають Патріоти України. "Я більше не можу допустити, щоб жителі гмін...

Більше не "виконувач обов'язків": Шовковський став повноцінним головним тренером "Динамо"

понеділок, 11 грудень 2023, 17:30

Київське "Динамо" призначило Олександра Шовковського повноцінним головним тренером команди. Про це повідомляється на офіційному сайті столичного клубу. Деталі контракту СаШо з "біло-синіми" поки не оголосили, передають Патріоти України. До цього Шовко...