На Львівщині три родини викупили занедбаний княжий палац і відновлюють своїм коштом

У селі Підгірці Львівської області 2014 року три родини купили занедбаний палац XVIII століття і відновлюють його, повідомляють Патріоти України з посиланням на Zaxid.net.

Споруда постала за замовленням польського князя Юзефа Яблоновського, видатного діяча, письменника та мецената Речі Посполитої. на початкок 2010-х будівля знаходилася в занедбаному стані.

Співвласниця палацу Світлана Берник розповіла журналістам, що знайти майстрів, які взялися б за ремонт, було дуже складно. Стіни палацу були покриті цвіллю, а через дах в деяких кімнатах можна було побачити небо.

На даний момент кілька кімнат у Палаці вже відновили, встановивши в них камін, старовинні меблі і посуд. За словами власників, в 1939 з палацу прибрали все, що в ньому було, а тому меблі доводиться шукати заново на ярмарках і європейських аукціонах.

Світлана Берник каже, що в останні роки палац розбирали на цеглу. Єдине, що збереглося, це фотографії та автентичні поштові листівки. Раніше біля палацу був розкішний парк, проте зараз велика частина території поросла чагарником.

Перед окупацією Львівської області Радянським Союзом у 1939 році палацом володіли барони Бруницькі. Останній представник роду був розстріляний радянськими окупантами. Потім майно аристократів було розкрадено, а бібліотека спалена. Місцеві жителі змогли врятувати деякі польські книги і старі фотографії, які тепер повертають до палацу.

Відзначається, що поступово палац стає популярним серед блогерів і мандрівників. У ньому можна організовувати фотосесії, проводити екскурсії та творчі зустрічі. Нові власники маєтку стверджують, що не будуть організовувати в палаці ресторан або готель.

Бідолаха задихалась у мішку для трупів: Жінка "ожила" у похоронному бюро, проте через два дні таки померла

неділя, 5 лютий 2023, 23:28

У Центрі спеціального догляду за хворими на хворобу Альцгеймера в місті Урбандейл, штат Айова у США, спочатку вирішили, що їхня 66-річна підопічна померла. Проте жінка "ожила" у мішку для трупів в похоронному бюро. Через два дні потерпіла таки померла....

Запрошували на "благодійний івент зі збором коштів для ЗСУ": Киянка розповіла, як блогери із Франківська шукали дівчат на скандальні вечірки

неділя, 5 лютий 2023, 22:52

Хлопці з Івано-Франківська організовували вечірки у Києві, на яких знущалися з дівчат. Вони проводили стріми з непритомними людьми й могли гвалтувати їх. Киянка Аліна Левчук розповіла, що також отримувала запрошення на вечірку. Вона поділилася скриншот...