
У Львові медики вийняли з ока 24-річної дівчини 14-сантиметрового гельмінта. Пацієнтка два роки прожила із паразитом. Жінка навіть чула, як він рухається, але через насмішки не зверталась до медиків. Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передають Патріоти України.
"Львів’янка звернулася по медичну допомогу вже із болісними відчуттями в місці пухлинки, що утворилася у куточку ока. Характерним для дирофіляріозу є міграція паразита", – розповіла лікар-паразитолог Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Елла Матіяш.
Після візиту до лікарів пухлину і гельмінта з ока дівчини видалили. Медики наголошують, що переносити глистів можуть комарі. Спершу на місці укусу комара з'являється невеличке ущільнення, яке згодом може вирости до розмірів пухлини. Крім відчуття переміщення, у місці локалізації паразита може свербіти, пекти, набрякати червоніти. Можуть бути скарги на головний біль та загальне нездужання.
Як захиститися:
- подбати про репеленти – засоби, що відлякують комарів;
- не забути про захисні засоби для домашніх тварин;
- проводити періодичну дегельмінтизацію тварин, оскільки вони є джерелами інвазії.
"А при ознаках дирофіляріозу звертайтеся до фахівців!" – наголосили медики.
Франківський районний суд Львова відмовив ПриватБанку у стягненні заборгованості з клієнтки та частково задовольнив її зустрічний позов. Суд зобов'язав банк скасувати кредитний борг в 142,7 тис. грн, що виник внаслідок дій шахраїв, повернути списані ко...
Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 100 гривень. Головна зміна — на зворотному боці купюри над зображенням Київського національного університету імені Тараса Шевченка з'явився напис: «Слава Україні! Героям слава!», зазнача...