На Місяці виявили скляні намистини, котрі вселяють оптимізм щодо колонізації планети

Науковці у захваті: ""Це одне з найбільш захоплюючих відкриттів, які ми зробили"

У ґрунті, який 2020 року було зібрано на Місяці місією китайського космічного апарату "Чан'е-5", було виявлено скляні намистини, які містять воду. За розрахунками вчених, це може свідчити про наявність на поверхні Місяця близько 300 мільярдів тонн води, яка може бути використана астронавтами майбутніх місій.

Результати дослідження, яким займалася команда з 28 вчених з Китаю за участі науковців з Великої Британії, опубліковані в журналі Nature Geoscience. Видобути воду з цих кульок, як встановили дослідники, буде дуже просто. Вони також змогли розгадати таємницю появи таких намистин.

"Це відкриє нові шляхи, про які багато хто з нас думав. Якщо ви зможете видобути воду і сконцентрувати її у значних кількостях, то тільки від вас залежить, як ви будете її використовувати", – сказав один із учасників дослідження, професор планетології та досліджень у Відкритому університеті Махеш Ананд, повідомляє The Guardian.

Сам факт існування води на Місяці давно відомий людям, але це дослідження показало, наскільки просто буде її отримувати.

Для дослідження у вчених було 150 скляних намистин розміром менше міліметра, саме їх було виявлено у ґрунті, доставленому апаратом "Чан'е-5" на Землю.

Дослідники виявили, що видобути воду з цих кульок було відносно просто.

"Це не означає, що ви можете струсити матеріал і вода почне капати, але є докази того, що коли температура цього матеріалу піднімається вище 100°C, вона почне виходити назовні, і її можна буде збирати", – сказав Ананд.

Інший учасник дослідження – Сен Ху з лабораторії Китайської академії наук також розповів Insider, що кожна кулька сама по собі не є значним джерелом води, оскільки складається з неї лише на 0,2% води. Проте, сам факт того, що намистинки складають від 3 до 5% зібраного місячного ґрунту, допоміг вченим підрахувати, що в цих частинках може міститися до 297 мільярдів тонн води.

Дослідник Нанкінського університету Хецзю Хуей, який також брав участь у дослідженні, пояснив CNN, що ці знахідки є кроком на шляху до пошуку ресурсів, які згодом можуть бути використані для питної води або навіть ракетного палива.

"Це одне з найбільш захоплюючих відкриттів, які ми зробили. Завдяки цьому відкриттю потенціал для сталого дослідження Місяця є вищим, ніж будь-коли раніше", – додав Ананд.

Як скляні намистинки утворилися на Місяці

За припущенням вчених, вода з'явилася на Місяці завдяки сонячному вітру. Річ у тому, що такий вітер заносить водень – один з двох елементів, що входять до складу води – на поверхню Місяця. Там водень поєднується з киснем, який міститься у місячних породах, утворюючи воду, яка зберігається всередині намистин.

Самі ж намистини утворюються внаслідок падіння невеликих метеоритів на поверхню супутника Землі. Під час таких зіткнень відбувається плавлення метеорита разом із матеріалом на поверхні Місяця, що призводить до появи намистин.

Як зазначаються дослідники, такий процес означає, що намистини з водою будуть поповнюватися природним способом, оскільки сонячний вітер продовжує дути над Місяцем.

Дівчина помила волосся кока-колою та похизувалась результатом (відео)

середа, 31 травень 2023, 12:15

Багато дівчат мріють про блискуче і об'ємне волосся, але не завжди можна домогтися такого ефекту за допомогою шампунів. Тому найчастіше доводиться вдаватися до послуг професіоналів, але вартість їхніх послуг зашкалює. Що робити, якщо немає можливості п...

"Ми абсолютно беззахисні": У російських аеропортах почали панічно боятися дронів

середа, 31 травень 2023, 11:45

У Росії на даний момент немає регламентів для закупівлі та установки спеціальних захисних засобів, тому російські аеропорти не можуть захиститися від атак безпілотників, передають Патріоти України. Як повідомляють російські "Известия", представники аер...