Археологи на конференції в Снагов представили сенсаційну гіпотезу: остаточне місце спочинку Влада III Цепеша, відомого як Дракула, може бути в Неаполі, а не в Румунії, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
У церкві Санта‑Марія‑ла‑Нова, датованій 1480 роком, було розшифровано напис давньогрецькою та балканськими алфавітами. Фрагменти містять фрази на кшталт «Влад, правитель волохів», «імператор румунів і волохів», а також «був знищений двічі», «втік» і «жив знову». Науковці вважають, що це може вказувати на поховання Цепеша серед аристократії того часу.
Гіпотеза базується на можливому зв’язку із арагонською династією: донька Дракули, Марія Балша, мала начебто шлюбні зв’язки з італійською шляхтою.
Напис також згадує ім’я Маттіуса Ферілло, дворянина короля Альфонсо II, що викликає сумніви — можливо, це накладка, призначена замаскувати справжнього покійника.
Проте науковці застерігають: дата 1499 р. на плиті не співпадає з датою смерті Дракули (1476 р.), а зміна місць поховання — без прямих доказів — залишається спекуляцією. Поки що це лише гіпотеза, яка ініціює подальші дослідження.
Питання «де спочиває Дракула?» досі залишається відкритим — попри інтригу і амбіційну теорію, потрібні ексгумація, аналіз ДНК та глибші археологічні підтвердження.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...