Райсуд на Рівненщині призначив 119 гривень штрафу юнакові, який обматюкав священника Української православної церкви Московського патріархату. Інцидент стався у селі Хорів Острозької громади на початку листопада, інформують Патріоти України.
У постанові Острозького райсуду йдеться про те, що вночі 5 листопада юнак разом з друзями підійшов до церкви у селі Хорів та почав знімати звідти український прапор, встановлений біля воріт. До хлопця підійшов священник та інші віряни УПЦ МП, між групами розпочалась суперечка.
У суді хлопець визнав провину та не заперечував, що справді нецензурно висловлювався до священнослужителя. Суд визнав його винним у дрібному хуліганстві.
"Обвинувачений біля воріт церкви Свято-Петропавлівського храму нецензурно лаявся та образливо висловлювався на адресу священника, кричав та голосно вигукував нецензурні слова, під час сварки намагався зняти стяг з кріплення біля воріт церкви, розбудив громадян, які проживали поруч", – йдеться в адмінпротоколі.
Юнак під час судового засідання підтвердив, що дійсно таке вчинив. Він пояснив, що вночі разом з двома друзями прийшов до церкви, аби сфотографуватись на фоні храму та українського стяга. Побачивши, що деревина, на якій закріплений прапор, обмотана скотчем, юнак вирішив відмотати його.
В цей час підійшов священник УПЦ МП та інші люди, які перебували на території церкви. Між ними розпочалась суперечка, під час якої юнак нецензурно висловився до священника.
Навіщо ж юнак знімав прапор, у постанові не пояснено, втім, одна з очевидиць зазначила, що хлопець заявляв, що "український прапор не має тут знаходитись".
Хлопця визнали винним у дрібному хуліганстві. Суддя призначив йому 119 гривень штрафу. Також він повинен сплатити 496 гривень штрафу. Постанова поки що не набрала законної сили, тож юнак може оскаржити її в апеляційному суді.
У той час як в Україні пройде масштабна індексація пенсій, розмір пенсій в Україні далекий від високого. У 2025 році через складну економічну ситуацію, викликану повномасштабною війною, уряд ухвалив рішення не підвищувати соціальні стандарти. Водночас ...
На початку 2025 року внутрішньо переміщені особи продовжать отримувати допомогу від держави. А близько 5 тисяч сімей навіть матимуть змогу отримати 6 500 гривень за програмою «Тепла зима». Про це повідомляє сайт Міністерства соціальної політики України...