На родовищі Володимирець-Східний: На Рівненщині знайшли найбільший за всю історію камінь бурштину (фото)

На Рівненщині знайдено камінь бурштину вагою понад п’ять кілограмів. Тож, велетень увійшов до десятки найбільших в світі, інформують Патріоти України.

Як повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, на сьогоднішній день максимальна вага такого екземпляра – понад 9 кг. Камінь знаходиться в Музеї природознавства в Берліні. А в Україні найбільшими вважалися зразки бурштину вагою 1 040-1 930 г.

– Такі екземпляри надзвичайно рідкісні, підтверджують експерти Державного гемологічного центру України. Лише кілька каменів подібної ваги перебувають у музеях та приватних колекціях, – додав Коваль.

Коштовний самоцвіт видобули на родовищі Володимирець-Східний. Всього в області таких понад 4 тис. гектарів. Роботи дуже багато, адже в пік нелегального промислу тут орудували тисячі старателів, які змітали усе на своєму шляху в гонитві за наживою. Останніми роками їх вдалося трохи стримати та чи надовго – невідомо. Точно одне: те, що зруйнували за мить, відновлюватиметься десятки років.

"Дуже сварилися": Відома актриса кинула чоловіка-нардепа

четвер, 28 вересень 2023, 21:03

Відома українська акторка Ганна Саліванчук покинула експродюсера «Кварталу 95», нардепа-«слугу» Олександра Божкова. Причиною цьому стало те, що «у подружжя відсутнє взаєморозуміння». Про це йдеться в матеріалі «Розлучення по-депутатськи. Як політики пі...

Цікавий "лайфхак": На Прикарпатті ухилянт поставив собі діагноз "хронічний енурез"

четвер, 28 вересень 2023, 20:39

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області призначив 240 годин громадських робіт військовозобов’язаному за ухилення від мобілізації. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на дані судового реєстру. За матеріалами справи, на почат...