В українській мові є цікавий фразеологізм "на руку ковінька", однак не всі розуміють його значення. Всі крапки над "і" в ефірі "Сніданку з 1+1" розставив доцент Київського національного університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. За його словами, цей фразеологізм означає "цього і треба, до речі, вигідно", передають Патріоти України.
"Наприклад: "Ніхто не хоче їхати у відрядження, а я поїду, мені це на руку ковінька" - тобто мені саме цього і треба", - пояснив вчитель.
Ковінькою називають палицю із загнутим кінцем, яку використовували у давній дитячій грі, що нагадує хокей. "Ковінькою били не по шайбі, а по опуці. Опука - це своєрідний м’яч, виготовлений з кульки вільшини, що росте при корені на стовбурі. Та і грали у ковіньки не тільки на льоду, а й на землі", - розповів він. Крім того, слово "ковінька" є у лайливому вислові "матері його ковінька", який виражає невдоволення та обурення.
Олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат України Жан Беленюк прокоментував рішення срібного призера Ігор-2024 у спортивній гімнастиці Іллі Ковтуна змінити громадянство. На думку Беленюка, 21-річний Ковтун зробив помилку, відм...
В Україні в деяких випадках працівники територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки здійснюють примусове затримання чоловіків та доставлення їх для призову на військову службу, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Юрис...