В українській мові є цікавий фразеологізм "на руку ковінька", однак не всі розуміють його значення. Всі крапки над "і" в ефірі "Сніданку з 1+1" розставив доцент Київського національного університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. За його словами, цей фразеологізм означає "цього і треба, до речі, вигідно", передають Патріоти України.
"Наприклад: "Ніхто не хоче їхати у відрядження, а я поїду, мені це на руку ковінька" - тобто мені саме цього і треба", - пояснив вчитель.
Ковінькою називають палицю із загнутим кінцем, яку використовували у давній дитячій грі, що нагадує хокей. "Ковінькою били не по шайбі, а по опуці. Опука - це своєрідний м’яч, виготовлений з кульки вільшини, що росте при корені на стовбурі. Та і грали у ковіньки не тільки на льоду, а й на землі", - розповів він. Крім того, слово "ковінька" є у лайливому вислові "матері його ковінька", який виражає невдоволення та обурення.
Більшість пенсіонерів звикли до того, що отримувати більшу пенсію можуть лише після чергової індексації виплат. Водночас виплати можуть зрости в ще одному випадку, повідомили у Пенсійному фонді України, передають Патріоти України. Йдеться про людей, як...
Українська письменниця Катя Бльостка, яка живе у США, 25 квітня у Facebook розповіла історію про 17-річного росіянина на ім'я Курбан із Сан-Дієго, який після 18-річчя мріє повернутися до країни-агресора РФ, щоб піти на війну проти України, передають Па...