15 липня на Сонці відбувся вибух, що спричинив викид гарячої плазми в космос. Явище було настільки потужним, що внаслідок нього утворився сяючий жолоб на поверхні зорі, "стіни" якого досягали 20 тисяч кілометрів у висоту. Вибухову подію зафіксували науковці Обсерваторії сонячної динаміки NASA, інформує Space, передають Патріоти України.
Того дня на поверхні зорі вибухнув філамент – явище, що утворюється в магнітних петлях, які утримують відносно холодний та завислий газ над поверхнею Сонця.
Зверху ці утворення нагадують темні нитки, оскільки всередині них газ холодний порівняно з гарячим середовищем знизу. При цьому на тлі темного неба філаменти виглядають як гігантські сяючі петлі.
Вибух різко, але ненадовго змінив частину поверхні Сонця, спричинивши викид корональної маси. Потужний спалах створив "вогняний каньйон" на зорі довжиною понад 400 тисяч кілометрів, що приблизно відповідає відстані від Землі до Місяця.
У NASA пояснюють, що такі жолоби виникають тоді, коли різко порушуються та перебудовуються лінії магнітного поля після виверження.
Зображення зі спеціальних пристроїв свідчать, що викид корональної маси, який може спричиняти геомагнітні бурі на Землі, не був спрямований у напрямку нашої планети.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...