На Сонці з'явився торнадо заввишки 120 тисяч кілометрів - вдесятеро більше за всю Землю (відео)

Космічний апарат NASA SDO декілька днів спостерігав за появою на Сонці "сонячного торнадо" заввишки 120 тисяч км, що приблизно в 10 разів більше за розміри Землі, пише Daily Mail.

Цей торнадо, що складається із гарячої плазми, з'явився в районі Північного полюса Сонця і протягом кількох днів відбувався викид намагніченого газу до космосу. За словами вчених, швидкість потоку плазми становила приблизно 500 тисяч км/год.

На Сонці відбуваються дедалі частіше подібні дивні події. Наприклад, таке ж торнадо астрономи вже спостерігали у лютому цього року. І він також з'явився в районі Північного полюса Сонця.

Вчені вважають, що подібні плазмові вихори пов'язані зі зміною напряму магнітного поля Сонця, яке відбувається один раз у кожному 11-річному сонячному циклі.

Купатися в Чорному морі не можна? Еколог пояснив, чим загрожує довкіллю руйнування Каховської ГЕС

субота, 10 червень 2023, 10:00

Підрив росіянами греблі Каховської Гідроелектростанції призвів до великих негативних наслідків для навколишнього середовища. Як зазначив еколог та експерт Мережі захисту національних інтересів ANTS Олег Листопад в ефірі "Еспресо", живі організми сильно...

Грошей на високі пенсії для всіх українців немає: прокурорам виплачують по 21 тисячі, а суддям – 96 тисяч

субота, 10 червень 2023, 9:50

В Україні середня пенсія на початок року становила 4,6 тис. грн. Грошей на значне підвищення виплат немає. При цьому залишаються групи "особливих" пенсіонерів, серед яких прокурори (в середньому одержують 21,5 тис. грн) та судді (отримують 96 тис. грн)...