На ці "машини" не потрібні дозвільні документи: На чому в Україні можна їздити без водійських прав

Повний список транспортних засобів.

Для керування багатьма видами транспортних засобів в Україні потрібні водійські права. Однак, є і винятки – на деякі "машини" не потрібні дозвільні документи. Журналісти склали список техніки, якою можна керувати без водійського посвідчення, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

  • Велосипед

Найвідоміший транспортний засіб, для управління яким не потрібні права. На велосипедах можуть їздити навіть маленькі діти, однак тут існує обмеження – на дорогу можна виїжджати тільки починаючи з 14 років.

  • Мопеди і скутери

Згідно з діючими ПДР, для пересування на мопедах і скутерах потрібні права в тих випадках, якщо їх потужність складає 3 кВт і вище. Якщо ж транспортний засіб має потужність менше 3 кВт, можна їздити без прав. Але це стосується лише тієї техніки, яка оснащена електромотором. Для мопедів та скутерів із двигуном внутрішнього згоряння потрібні права в будь-якому разі.

До речі, ще недавно мопеди і скутери з робочим об'ємом до 49 куб. см можна було не реєструвати, але з червня 2020 року це потрібно робити обов'язково.

  • Електросамокати

Відносно новий вид транспортного засобу, який набуває все більшої популярності в Україні. На них також поширюється "правило трьох кіловат". Водночас на переважну кількість електросамокатів права не потрібні, оскільки їх потужність варіюється від 0,1 до 1 кВт. І хоча віддача невелика, такий транспорт має досить гарну динаміку.

  • Сігвеї та моноколеса

Цей транспорт більше призначений для прогулянок, ніж для цільових поїздок. Проте на нього також не потрібні права, хоча швидкість сигвеї та моноколеса розвивають пристойну.

Не проста "птиця": Стала відома особа винуватця моторошної ДТП на Майдані

п’ятниця, 30 жовтень 2020, 19:14

Винуватець ДТП п'ять років пропрацював у комісії з цінних паперів та фондового ринку на керівних посадах. Стала відома особа водія, який скоїв страшну ДТП в самому центрі Києва. За кермом позашляховика був Назаренко Юрій Миколайович, 1954 року народжен...

Смертельна ДТП на Майдані в Києві: Водій Land Rover заявив, що прийшов до тями тільки після аварії (відео)

п’ятниця, 30 жовтень 2020, 17:56

Водій позашляховика, який 30 жовтня врізався в натовп у центрі Києва, заявив, що йому стало погано за кермом і він втратив свідомість. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Нагадаємо, Land Rover збив на смерть двох о...