На початку липня в Україні очікуються дві хвилі спеки. Перша – приблизно із 3 до 4 липня (з максимальними показниками в +37 градусів), друга – із 7 до 10-го числа (з максимумом у +39 градусів). Прогнозом поділився синоптик Ігор Кибальчич. Він розповів "Телеграфу", що в першій декаді нового місяця погодні умови будуть дуже мінливими, передають Патріоти України.
До прикладу, спостерігатимуться коливання температури. 1-2 липня під впливом великого циклону над Східною Європою на територію України разом із північно-західними вітрами прийде прохолодне повітря з північних широт. У північних і східних областях буде найбільш свіжо, а також досить вітряно; можливі й короткочасні дощі.
Десь із 3 липня з Центральної та Південної Європи до нас почне надходити спекотна повітряна маса африканського походження. Температура повітря почне швидко підвищуватися й уже до 4 липня усі регіони країни накриє спека, з максимальними показниками вдень +32…+37 на півдні й у центрі.
У цей період середньодобова температура на 5-8 градусів перевищуватиме кліматичну норму.5 та 6 липня відбудеться короткочасне зниження температури до +25…+31, хоча на крайньому півдні та в Криму утримається відчутна спека.
Після цього термометри знову поповзуть угору, оскільки наприкінці першої декади місяця нова хвиля спеки із країн Балканського півострова пошириться на більшу частину української території. 7-10 липня Кибальчич прогнозує до +32…+37 вдень, на півдні місцями +38…+39. Вночі мінімальні показники температури очікуються в межах +15…+22 градусів.
Попри очікувані температурні "гойдалки" найближчими днями, кількість опадів у більшості областей буде меншою за норму. Дощі найбільш імовірні 4-5, а також 9-10 липня.
Висока температура й дефіцит опадів можуть призвести до розвитку посухи та збільшення ризиків пожеж у природних екосистемах. На прогностичній карті представлено очікувану кількість опадів (мм) на території Європи за період із 29 червня до 6 липня. Жовтий і коричневий кольори – це дефіцит:
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...