Українські аграрії та науковці активно експериментують із виведенням та вдосконаленням нових сортів кавунів. Наприклад, кавуни без кісточок, або ж видовженої чи квадратної форми. Про це в інтерв'ю "Главкому" розповіли експерти баштанної галузі, передають Патріоти України.
За словами голови Нововоронцовської селищної військової адміністрації Андрія Селецького, раніше найпопулярнішими сортами херсонського кавуна були «Тавричанка» та «Туман».
«Тавричанка» – це здоровенні кавуни з білою кісточкою. Але з часом вони втратили популярність, бо люди перестали їх купувати саме через колір кісточки, вважаючи, що кавун нестиглий. «Туман» – невеликий, довгастий, темнозелений плід без видимих смужок». Також раніше, ще з часів СРСР, на Херсонщині одним з найуживаніших сортів був «Астраханський», - розповів Селецький.
Голова адміністрації зауважує, що зараз у херсонських аграріїв повагою користуються сорти «Кремзен» (Crimson, у перекладі з англійської малиновий) та «Продюсер», оскільки вони не тільки смачні, а ще й стійкі до різних умов транспортування завдяки товстій шкірі. Селецький додає, що аграрії громади експериментують з різними сортами, наприклад, цьогоріч взялися виростити сорти без кісточок.
Водночас науковці успішно працюють над виведенням нових сортів кавунів. Докторка сільськогосподарських наук, заступниця директора Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України Оксана Сергієнко виділяє найкращі, на її думку, виведені вченими Інституту овочівництва і баштанництва та Дніпропетровською дослідною станцією: «Відомий сорт «Фаворит» – видовженої форми, він користується попитом як у виробників, так і у споживачів Харківщини та Дніпропетровщини. Назву і кавун «Макс Плюс», вага якого може досягати 12 кг і який дуже довго зберігається, до 90 днів».
В інституті вивели також екзотичний сорт «Сонячне сяйво», що має жовту м’якоть; колір самого плода – білий.
Що ж стосується квадратних кавунів, то вони нічим не відрізняються від овальних чи круглих, окрім як формою. Це звичайний кавун, поміщений під час росту у відповідну форму, пояснили експерти. За їхніми словами, такі кавуни в Україні ніхто не вирощує, так як форми є проблематичними, а монетизація такої «дивовижі» сумнівна.
В Індії з печери вивели відлюдника, який провів там майже все своє життя, імовірно 100 років, молячись і медитуючи. Про це пише Athens News, передають Патріоти України. Спочатку стверджувалося, що чоловіку, якого виявили випадково, було 188 років. Відл...
Ексочільник Хмельницької міської медико-соціальної експертної комісії, лікар-травматолог Любомир Зав'ялець, засуджений за корупцію, висловив бажання мобілізуватися до лав Збройних сил України. Через це його достроково звільнили зі слідчого ізолятора. П...