На здоров'я ніколи не скаржилась: У Вінницькій області від інсульту померла другокласниця (відео)

Під час перерви дівчинці раптово стало зле. Однокласники одразу покликали вчительку.

У Вінницькій області другокласниця померла від інсульту просто у школі. Дитину до приїзду "швидкої" спочатку рятувала шкільна медична сестра. За півтори години лікарі не змогли запустити маленьке серце. Другокласниця померла просто на парті, повідомляють Патріоти України.

Я її віз в школу, вона була щаслива, задоволена, все добре з нею було, - каже батько Сергій Купчишин.

Він вперше після трагедії наважився прийти до школи, аби забрати портфель доньки. Каже, Ельміра була здоровою і на біль в голові ніколи не скаржилась. «Вийшла на перерву, тут вчителька подзвонила, що погано, я приїхав, тут «швидка», на парті відкачували, я їм допомагав, але не змогли. Вона ніколи нічим не хворіла, в неї в заключенні - інсульт, тромбик лопнув, ніхто не винен, воно могло статися будь-де», - каже тато дитини.

Під час перерви дівчинці раптово стало зле. Однокласники одразу покликали вчительку. «У дівчинки раптово заболіла голова, вона тільки вийшла з класу, дівчинка, яка була поруч, підбігла і сказала, що Ельмірі погано, голова болить, вона підбігла до неї і просто вхопила на руки, це було питання однієї хвилини, ми рятували, як могли», - розповідає директорка Браїлівської школи Олена Івасенко.

Першу допомогу вже непритомній учениці надавала шкільна медсестра. Потім - лікарі швидкої. Але за півтори години реанімації серце так і не запустилося.

Взагалі не було реакції на реанімацію, дефібрилятор не було, на адреналін, на непрямий масаж, - повідомляє заступник директора департаменту охорони здоров’я Олена Бондаренко.

Була здорова і не стояла на обліку, кажуть у місцевій амбулаторії. Це підтвердила ТСН і сімейна лікарка. Дитина проходила щорічні медогляди, була допущена до фізкультури. Відповідні довідки є у школі. У департаменті охорони здоров’я заявили, у дівчинки була вроджена вада судин, яку не виявили лікарі. Загостритись могла від вірусної інфекції, стресу або просто фізичного навантаження. «Гостре, невідворотне захворювання, яке призвело до летального випадку, тромбоз, який не повинен бути в такому віці, чомусь. Частіше за все це буває у дітей на фоні вродженої патології судин, в тому числі головного мозку», - додають в департаменті.

Тому батькам радять обов’язково проводити щорічний медогляд дітям, не лише для довідки у школу. І не ігнорувати скарги дитини на самопочуття - наполягати у лікарні на обстеженнях.

Джерело: ТСН.ua

Хіти тижня. Статистика, котру не дадуть ні Степанов, ні Ляшко, ні Банкова: Колишній санлікар України назвав реальну кількість вже перехворілих на COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 3:00

Смерті від ковіду МОЗ взагалі не діагностує, і через халатність, і щоб не лякати населення. Близько 10 млн. осіб, вже перехворіла коронавірусом за увесь час епідемії в Україні. Про це заявив колишній санітарний лікар України Святослав Протас, зазначают...

Хіти тижня. Вчені виявили новий коронавірус в Азії, який проливає світло на появу COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 2:00

Вчені з Інституту Пастера в Камбоджі знайшли новий вірус, який тісно пов'язаний SARS-CoV-2, що виявили у Китаї. Про це повідомляє The Mirror, передають Патріоти України. Вірус був виявлений у двох підковоподібних кажанів. Дослідники вважають, що це оди...