Виявлений метеорит є першим залізним космічним каменем, орбіта батьківського тіла якого стала відома.Група українських астрономів вивчила рідкісний залізний метеорит і з'ясувала, яку орбіту мав батьківський камінь перед тим, як врізатися в Землю. Цей залізний метеорит є першим, для якого було розраховано таку орбіту, пише Space.
Ще 2020 року над Швецією вибухнув космічний камінь після входження в атмосферу Землі. У результаті на поверхню впав шматок цього каменю завдовжки 30 см і вагою 14 кг. Наразі вчені вважають, що залізні метеорити є залишками ядер планетезималів, з яких 4,5 млрд років тому були створені планети Сонячної системи, зокрема й Земля. Тож вивчаючи такі метеорити можна зрозуміти, які секрети приховувала рання Сонячна система, кажуть науковці.
Дослідженням залізного метеорита разом з іноземними колегами займалася група астрономів з Харківського національного університету, які й представили результати своєї роботи. Дослідження проводилося в рамках вивчення багатих на метали астероїдів, які є батьківськими тілами для залізних метеоритів.
За словами Марайї Гріцевич із Фінського інституту геопросторових досліджень, ученим уперше вдалося розрахувати траєкторію польоту залізного метеороїда, який вибухнув на висоті 11,4 км над поверхнею Землі. Також учені змогли з'ясувати, якою була орбіта цього батьківського тіла залізного метеорита до того, як він упав на нашу планету.
Метеороїдами вчені називають невелике космічне каміння, яке при входженні в атмосферу Землі стає метеорами і згорає. А каміння, що відкололося від метеора, але все ж таки падає на поверхню, називається метеоритами.
За словами Грицевича, це важливе наукове досягнення, яке допомагає краще зрозуміти рух космічних об'єктів, багатих на залізо, і це покращує розуміння природи Сонячної системи загалом.
Вчені також з'ясували, які були умови, що призвели до утворення цього метеорита та його батьківського метеороїда. Це може допомогти визначити, як хімічні елементи розподіляються по Сонячній системі.
На війні загинув 68-річний командир штурмової групи полковник Костянтин Жук на псевдо "Нельсон", який у 2022 році брав участь в обороні Києва, управлінні обороною острова Зміїний та звільненні Миколаївщини. Він загинув у Вовчанську, прикриваючи відхід ...
Людмила Долгоновська, помічниця посла України у Великій Британії Валерія Залужного, вступилась за українських офіцерів, над якими зараз влаштували суд. Свої слова обурення вона написала у Facebook, передають Патріоти України. Мова йде про екскомбрига 1...