Наближають катастрофу: Росіяни на ЗАЕС розігріли один атомний енергоблок до небезпечних параметрів

Росіяни, які окупували Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі, розігріли один атомний енергоблок до параметрів його запуску, що підвищує ризики ядерної небезпеки, заявив президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.

За його словами, станція продовжує бути військовою базою росіян. Окупаційне керівництво ЗАЕС не виконує вимоги "Енергоатома" і Державного ядерного регулятора України щодо виведення всіх енергоблоків в режим "холодного зупину".
"Четвертий енергоблок переведений в гарячий стан, а п’ятий - в холодний. Це означає, що енергоблок розігрітий до нормальних параметрів і з такого стану далі можна запустити реактори, якщо була б така можливість у рашистів. На сьогодні в них немає таких можливостей через те, що не вистачає ліній, інші порушені", - пояснив Котін.

Він додав, що вцілілих електроліній не достатньо, що передавати вироблену енергоблоком електрику, в разі якщо росіяни захотіли б його запустити.

"В гарячому стані він (четвертий енергоблок - УНІАН) забирає електроенергію від енергосистеми України, за рахунок цього працюють насоси, які гріють вожу. З цієї води в першому контурі виробляється пара, і вона потім використовується для власних потреб ЗАЕС", - зазначив керівник "Енергоатому".

Але, на його думку, таке використання енергоблоку виходить за межі забезпечення умов безпечної роботи станції. Таким чином, росіяни підвищують ризики і порушують всі ліцензії, які видає атомний регулятор України.

Котін виразив сподівання, що Запорізька атомна станція буде звільнена до зими. Проте, наразі всі шляхи до неї заміновані. "Станція дійсно замінована, і ми про це давно знаємо. Вони замінували всі підходи і всі під’їзні шляхи, і сам майданчик станції. Зараз це побачило навіть МАГАТЕ і в офіційних звітах фактично надало цю інформацію", - додав він.

Птах б'ється у вікно: що віщує ця прикмета та чи варто хвилюватися

середа, 24 червень 2026, 9:53

Раптовий стукіт у вікно завжди привертає увагу, особливо якщо його спричинив птах. З давніх часів люди вбачали в такому візиті особливий знак і намагалися розгадати його значення. Одні прикмети обіцяють добрі новини, інші - застерігають про зміни. РБК-...

Намісник Києво-Печерської лаври розповів, у якому стані печери з мощами преподобних отців після російського удару по найбільшої святині Русі

середа, 24 червень 2026, 8:57

Печери з мощами святих після атаки росіян на Києво-Печерську лавру не постраждали, хоча не виключаються і віддалені наслідки цієї атаки РФ. Про це намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України (ПЦУ) єпископ Авраамій повід...