Наче з легенди про короля Артура: Археологи знайшли середньовічний меч, котрий століттями покоївся у камені

У оповідях про британського короля Артура розповідається, що на початку шляху до своєї величі він витягнув забитий лезом у камінь чарівний меч Екскалібур. Тепер археологи стикнулися з дуже подібною ситуацією.

Так у річці Врбас, на півночі Боснії та Герцеговини, був знайдений меч датований XIV датується кінцем XIII — початком XV століття. Клинок був вбитий у твердий шматок скелі на глибині 11 метрів під поверхнею. Знахідку зразу прозвали «Екскалібур».

Оскільки поїдений корозією артифакт застряг у твердій скелі, вивільняли цінну знахідку дуже обережно. Це перший меч, знайдений поблизу середньовічного міста Звечай, розташованому на лівому березі річки Мрежніца. Тому він має подвійну цінність — як наукову, так і історичну, каже Івана Панджич, археолог і куратор Музею Республіки Сербської.

Науковець додала, що це єдина подібна знахідка того періоду на Балканах за останні 90 років. Руїни середньовічного замку в місті Звечай, колись були резиденцією боснійських правителів.

Після довгої та бурхливої історії замок був зруйнований 1777 року, і сьогодні на руїнах стін з частинами вежі стоїть приватний будинок.

Хоча більшість міфологів та істориків погоджуються, що історія про Екскалібур короля Артура є метафорою видобутку залізної руди з каменю та події залізного віку, в різний час були знайдені інші середньовічні мечі, встромлені в каміння. Зараз дослідники намагаються визначити, як саме клинок увійшов у скелю і чому.

У Мелітополі російська ППО вбила 24-річного чоловіка - окупанти намагалися все приховати

четвер, 1 червень 2023, 14:44

Внаслідок невдалої роботи російської протиповітряної оборони в окупованому українському Мелітополі Запорізької області загинув мирний житель. Фрагмент ракети ворожої ППО впав на автомобіль, де він сидів. Загиблому 30 травня чоловікові було лише 24 роки...

"План 666": Піцерія запропонувала клієнтам "заплатити" за піцу після смерті

четвер, 1 червень 2023, 13:43

Новозеландська мережа піцерій Hell Pizza надала клієнтам можливість заплатити за піца після їхньої смерті. Ресторан "Пекельна піца" запропонував своїм клієнтам у Новій Зеландії та Австралії так званий "План 666", який юридично зобов'язує їх включити ра...