У Києві, в одній із книгарень мережі магазинків "Лібраріум" виявили книгу російською мовою з пропагандою проти Степана Бандера скандального німецького письменника польського походження Ґжеґожа Россолінського-Лібе. Про це повідомила волонтерка і громадська активістка Діана Макарова в Facebook, передають Патріоти України.
"Книга, писана й видана російською мовою, з присвяченням: "Посвящается... и мирным жителям, погибшим от рук украинских националистов", – зауважила Макарова.
Обурена волонтерка звернулася до персоналу магазину щодо неприпустимості продажу такої літератури. Продавчиня своєю відповіла, що вони "наймані працівники і ні за що не відповідають". Коли Макарова запитала, чи є у неї близькі на фронті, з'ясувалося, що чоловік працівниці наразі воює під Куп'янськом.
"Звичайно, ви наймана працівниця і нічого зробити не можете. Але я скажу вам, що зробила б я. Я б звільнилась з цього магазину. Бо продаж Лібраріумом такої книги це ляпас вашому чоловіку. У першу чергу вашому чоловіку", – переказала свої слова до продавчині Макарова.
Працівниця натомість розповіла, що "Лібраріум" і сам збирає гроші для фронту, зокрема на ДШВ вже зібрали 800 тис грн. Інцидент набув розголосу в соціальних мережах, особливо зважаючи на те, що про нього стало відомо 1 січня в день народження Степана Бандери. Про реакцію компанії на те, що в її закладах продають антиукраїнські книги, наразі нічого не відомо.
Ґжеґож Россолінський-Лібе – німецький історик польського походження, який спеціалізується на історії Голокосту, Центральної та Східної Європи, фашизму, націоналізму, історії.
В своїх працях активно критикує український національний рух у 1930—1940 рр. (насамперед ОУН та УПА). Також він "атакує" Український інститут національної пам'яті Україи (УІНП) за те, що установа нібито "реабілітує фашизм".
Степана Бандеру у своїх працях Россолінський називає "фашистом", а також вважає, що ОУН (б) скопіювала гасло "Слава Україні" з нацистських аналогів. "Життя Бандери в подачі автора губиться у нагромадженні описів та аргументів, які повинні довести, що і він, і всі українські націоналісти були й надалі лишаються антисемітами, расистами, фашистами, колаборантами, русофобами тощо. Проте його аргументи – доволі поверхові, а до самої теми він підходить ідеологічно й досить схематично", – йдеться в архівній статті "Історичної правди" про книгу Россолінського.
Звільнений з російського полону боєць полку "Азов" Національної гвардії України Артем Дубина згадав історію, як три роки тому, 18 квітня, його "вбили" на Азовсталі. По рації надійшло повідомлення, що він "двохсотий", але Артем вижив. Свою історію Артем...
В Росії суддя Петроградського районного суду Петербурга засудив 19-річну Дар'ю Козирєву до 2 років і 8 місяців колонії у справі про «дискредитацію» армії - під час своєї промови дівчина засвідчила силу українців та зізналася, що Україна вже перемогла. ...