Вчені з Іллінойського університету Урбана-Шампейн, США, створили робота Ringbot, який пересувається за принципом моноколеса. Про це розповідає сайт New Atlas.
Натхненний бойовими дроїдами на колесах з кінострічки "Зоряні війни", науковець створив робота, який котиться на одному великому колесі та використовує висувні ноги для керування. Замість того, щоб розгромити Альянс повстанців, спритний нащадок дроїдів призначений для доставлення. Стаття про дослідження, частково профінансоване Hyundai Motor Group, нещодавно була опублікована в журналі IEEE Transactions on Robotics.
Невеликий прототип робота, названий Ringbot, розроблений професором Джухеном Кімом та його колегами з Іллінойського університету Урбана-Шампейн. Кім надихався не лише "Зоряними війнами", а й різними повнорозмірними моноколесами, створеними протягом багатьох років.
Коли модулі обертають свої шестерні, вони змушують колесо Ringbot обертатися навколо них – їх описують як двох хом’яків, які бігають на тренажері. Вони автоматично регулюють відстань між собою, щоб за потреби змінити бічний центр маси робота для підтримки рівноваги під час руху зі змінною швидкістю. Коли прийде час повернути ліворуч або праворуч, той чи інший модуль висуває свою ногу назовні, щоб змістити баланс бота у свій бік.
Ноги можна додатково розгорнути до землі, щоб утримувати Ringbot у стійкому положенні, коли він зупинився, і повертати його на місці, перш ніж він поновить рух. Вони також не дадуть роботу впасти, якщо він втратить рівновагу — так само як мотоцикліст поставить ногу на дорогу.
Під час випробувань у приміщенні роботом Ringbot дистанційно керував оператор, який розігнав його до максимальної швидкості 5 км/год. Однак пізніше набагато швидший та масштабніший наступник цього дрона зможе використовувати камери, датчики та GPS, щоб автономно прокладати собі шлях крізь трафік на людних міських вулицях, доставляючи товари. Ця версія також може отримати чотири ніжки з коліщатками, що дозволить дрону ходити, піднімаючись сходами або долаючи перешкоди.
"У великих містах багато велосипедів і мотоциклів пересуваються через пробки, щоб задовольнити потреби доставлення, завдяки своїй здатності маневрувати у вузьких просторах. Ми плануємо розширити можливості Ringbot спеціально для доставлення "останньої милі" в умовах заторів, щоб автоматизувати й оптимізувати процеси", — каже професор Кім.
Одне подружжя з Нідерландів зняло відео зі своїм улюбленим котом з кличкою Марлі, поведінка якого потішила користувачів в інтернеті. Ролик з котиком був оприлюднений на порталі ViralHog в Youtube, передають Патріоти України. . Подружжя зізнається, що ...
Український співак Олег Винник, який на початку повномасштабної війни виїхав до Німеччини, 14 лютого дав перший за три роки концерт у Празі (Чехія). Після завершення шоу співак подякував прихильникам, які "привезли з собою любов". Разом з тим Винник у ...