"Найбільш інноваційний": Український фільм отримав нагороду Венеційського кінофестивалю

77-й Венеційський міжнародний кінофестиваль тривав 2–12 вересня на італійському острові Лідо.

Українська драма "Погані дороги" режисерки Наталії Ворожбит здобув приз Веронського кіноклубу на 35-му Міжнародному тижні кінокритиків – паралельній програмі Венеційського кінофестивалю. Нагороду присудили як "найбільш інноваційному фільму конкурсу", передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

У стрічці показують п'ять історій про жителів Донбасу та українських військових. Журналістка закохалася в кіборга, їздить на фронт. Але той має дружину, коханки - на кожному блокпосту. Інша везе пошматоване тіло коханого, яке віддали для похорону. Ще одна потрапляє в полон до терориста, за сюжетом.

"Погані дороги" - режисерський дебют драматургині та сценаристки Наталії Ворожбит. Екранізувала власну п'єсу. Основана на реальних історіях, записаних у прифронтовій зоні на Донбасі. Там авторка збирала матеріали для сценарію фільму "Кіборги".

Гран-прі Міжнародного тижня кінокритиків у Венеції отримала стрічка Hayaletler турецької режисерки Азри Деніз Окяй. Нагороду імені Маріо Серандреі за найкращий технічний внесок здобула картина Topside американських постановників Селін Хелд і Логана Джорджа.

Міжнародний тиждень критики - це незалежна паралельна секція Венеційського кінофестивалю, яка проводиться Національною спілкою італійських кінокритиків. Цьогоріч до програми увійшли дев'ять дебютних фільмів із різних країн світу, серед яких і "Погані дороги".

Кадровий голод набирає обертів: Ось де в Україні особливо бракує працівників

вівторок, 23 червень 2026, 18:24

В умовах війни роботодавці у прифронтових областях дедалі активніше шукають продавців, водіїв, різноробочих та інших працівників робітничих спеціальностей, пропонуючи конкурентні зарплати навіть попри безпекові ризики. Водночас кількість відгуків на ба...

"Я вбив дружину": На Миколаївщині чоловік зробив "зізнання" і поплатився

вівторок, 23 червень 2026, 17:59

Житель Великогаївської громади отримав штраф у розмірі 3400 гривень за неправдивий виклик поліції на спецлінію 102, передають Патріоти України. Як повідомляється, чоловік перебував у стані алкогольного сп’яніння та заявив оператору, що нібито «вбив дру...