Найбільший на Землі: Лівію накрило гігантським градом (відео)

До цього світовий рекорд "належав" Аргентині.

27 жовтня на столицю Лівії обрушився потужний шторм з гігантським градом. Деякі градини досягали в діаметрі близько 18-20 см. Як повідомляє Severe Weather Europe в Twitter, град такого розміру може виявитися найбільшим з коли-небудь зареєстрованих на Землі, передають Патріоти України.

Як зазначає вчений з Польщі, доцент кафедри метеорології Матеуш Ташарек на своїй сторінці в Twitter, такий град - це велика рідкість.

Він пише, що люди на знімках тримають гігантські градини, які досягають майже 20 см або навіть більше.

"Моя приблизна оцінка розміру лівійського граду. Враховуючи, що у цієї людини була тонка рука, попередня оцінка дає ~ 20 см (~ 24 см, якщо це був дорослий). Порівняння з моєю рукою показує 21-22 см. На мій погляд, розмір цього граду становив не менше 18-20 см, що робить його, ймовірно, майже світовим рекордом!", - зазначається у підписі під фото.

До цього світовий рекорд був встановлений в Аргентині. Там у 2018 році випав град розміром 23,6 сантиметра.

Зазначимо, вчені запропонували класифікувати град, розмір якого перевищує 15,2 сантиметра, як гігантський. Крижані опади такого розміру можуть завдавати сильного збитку автомобілям і навіть пробивати дахи будинків.

Хіти тижня. "Знайди кота!": Українців спантеличила нова оптична ілюзія, над нею ламають голову всі (фото)

вівторок, 24 листопад 2020, 18:00

У мережі була опублікована нова оптична ілюзія, яка спантеличила користувачів соцмереж, передають Патріоти України. Пропонуємо вам знайти кота на представленому нижче фото.

Антициклон "Валентин" різко змінить погоду в Україні: Синоптик розповіла, чого чекати

вівторок, 24 листопад 2020, 17:37

Погода в Україні опиниться в середу, 25 листопада, під впливом антициклону з красивим ім'ям "Валентин". Він розжене опади з більшості території України, але до кінця все ж таки не впорається Синоптик Наталка Діденко розповіла у Facebook про погодну сит...