У закарпатському селищі Кролеві ще у 1980-х роках знайшли примітивні камʼяні знаряддя праці, але на той час їх ніхто не зміг датувати, передають Патріоти України.
Лише через 44 роки завдяки новітнім технологіям вченим удалося визначили вік артефактів — 1,4 мільйона років — на сьогодні це найдавніші докази існування людини в Європі. Тепер вони можуть слугувати свідченням того, що перші люди у Європі проживали в Україні.
Дослідження опублікував науковий журнал Nature.Вік знахідок підтверджує теорію про те, що Homo erectus, або людина прямоходяча, заселяла Європу зі сходу на захід — з Кавказу через Карпати.
«Досі не було вагомих доказів міграції зі сходу на захід. Тепер ми їх маємо», — каже співавтор дослідження, український археолог з Академії наук Чеської Республіки у Празі Роман Гарба.
Для того щоб визначити вік артефактів, Гарба з колегами використали метод датування на базі космогенних нуклідів — рідкісних ізотопів, що утворюються, коли космічні промені високих енергій стикаються з хімічними елементами в мінералах на поверхні Землі. За змінами в концентраціях цих космогенних нуклідів можна визначити вік мінералу.
Результати вказали, що відклади, у яких віднайшли ці артефакти, мають вік приблизно 1,4 мільйона років. Це робить Королево найдавнішим підтвердженим місцем проживання людей у Європі. У Королеві не збереглися рештки скелетів тодішніх мешканців, щоб визначити, до якого саме виду вони належали, але з огляду на час учені припускають, що це були представники людини прямоходячої (Homo erectus).
Досі найдавнішими датованими доказами існування людини в Європі були скамʼянілості та камʼяні знаряддя, знайдені в Іспанії та Франції. Їм по 1,1—1,2 мільйона років.
Лондонська національна галерея придбала картину за 20 мільйонів доларів, передають Патріоти України з посиланням на Smithsonian magazine. Лондонська Національна галерея придбала один з найзагадковіших витворів мистецтва "Мадонна з немовлям та святими Л...
Як і у випадку з Кримом, географічний сервіс компанії намагається "всидіти на двох стільцях". Однак це ніяк не влаштовує сторону, чиї історичні права порушені. Влада Мексики подала до суду на компанію Google через зміну назви Мексиканської затоки на "А...