Найдорожчий в історії людства телескоп James Webb розгорнув у космосі величезне золоте дзеркало

На найбільшій у світі космічній обсерваторії – на телескопі James Webb – завершили розгортання позолоченого дзеркала розміром 6,5 м, повідомляють Патріоти України з посиланням на NASA.

"Спільними зусиллями з Європейським космічним агентством (ESA) і Канадським космічним агентством місія James Webb досліджуватиме кожну фазу космічної історії – від нашої Сонячної системи до найвіддаленіших галактик Всесвіту, які можна спостерігати", – йдеться в повідомленні.

Перед запуском два крила основного дзеркала James Webb були складені, щоб вони помістилися в конус носової ракети Arianespace Ariane 5.

Після більш ніж тижня розгортання інших важливих космічних кораблів команда James Webb почала дистанційно розгортати шестикутні сегменти основного дзеркала, найбільшого з усіх запущених у космос. До речі, їх виготовлено з берилію, покритого чистим золотом і тонким шаром скла.

"Космічний телескоп James Webb – це безпрецедентна місія, яка полягає в тому, щоб побачити світло галактик і відкрити таємниці нашого Всесвіту", – заявив керівник NASA Білл Нельсон.

Тепер команда телескопа має налаштувати кожний із сегментів дзеркала. Перші дані, отримані телескопом, почнуть надходити Землю менш ніж через шість місяців.

James Webb – безпрецедентний за своїми масштабами проект, на який витратили астрономічні 10 млрд доларів і 10 років розробок. Над проектом працювали 17 країн на чолі з NASA, а також значні внески робили Європейське і Канадське космічні агенції. З його допомогою астрономи досліджуватимуть планети, що знаходяться поза Сонячною системою (екзопланети).

"Супергерої існують": Масі Найєм, який втратив у бою око, став обличчям рекламної кампанії магазину чоловічого одягу (фото)

вівторок, 4 жовтень 2022, 23:29

Сам він опублікував фотографію, висловившись про свою зовнішність винятково іронічно, без краплі жалості до самого себе. "Красивішим я вже не буду! До речі, дуже подобається, як діти реагують на відсутність ока. Вони щиро розглядають, а двоє хлопчиків ...

Пробачила ворогам, які зруйнували її будинок? Жителька Північної Салтівки працювала на окупантів

вівторок, 4 жовтень 2022, 19:27

Співробітники Служби безпеки України викрили у співпраці з російськими окупантами мешканку Північної Салтівки. Жінку затримали та оголосили їй підозру. Про це повідомили в Управлінні Служби безпеки України в Харківській області, передають Патріоти Укра...