Найдорожчий в історії людства телескоп James Webb розгорнув у космосі величезне золоте дзеркало

На найбільшій у світі космічній обсерваторії – на телескопі James Webb – завершили розгортання позолоченого дзеркала розміром 6,5 м, повідомляють Патріоти України з посиланням на NASA.

"Спільними зусиллями з Європейським космічним агентством (ESA) і Канадським космічним агентством місія James Webb досліджуватиме кожну фазу космічної історії – від нашої Сонячної системи до найвіддаленіших галактик Всесвіту, які можна спостерігати", – йдеться в повідомленні.

Перед запуском два крила основного дзеркала James Webb були складені, щоб вони помістилися в конус носової ракети Arianespace Ariane 5.

Після більш ніж тижня розгортання інших важливих космічних кораблів команда James Webb почала дистанційно розгортати шестикутні сегменти основного дзеркала, найбільшого з усіх запущених у космос. До речі, їх виготовлено з берилію, покритого чистим золотом і тонким шаром скла.

"Космічний телескоп James Webb – це безпрецедентна місія, яка полягає в тому, щоб побачити світло галактик і відкрити таємниці нашого Всесвіту", – заявив керівник NASA Білл Нельсон.

Тепер команда телескопа має налаштувати кожний із сегментів дзеркала. Перші дані, отримані телескопом, почнуть надходити Землю менш ніж через шість місяців.

James Webb – безпрецедентний за своїми масштабами проект, на який витратили астрономічні 10 млрд доларів і 10 років розробок. Над проектом працювали 17 країн на чолі з NASA, а також значні внески робили Європейське і Канадське космічні агенції. З його допомогою астрономи досліджуватимуть планети, що знаходяться поза Сонячною системою (екзопланети).

"Я знаю, що ти дозволиш мені запізнитись": Оголений російський поліцейський записав пікантне відео для свого начальника

середа, 29 березень 2023, 23:00

У Росії поліцейський записав приватне відео для свого начальника, щоб той дозволив йому запізнитися на роботу та прийти не вранці, а до обіду. "Полуничка" полягає в тому, що "охоронець" знімав відео повністю оголений, а ззаду лежали дві теж повністю ог...

Попри зламані лапки та зневоднення: У Туреччині кіт після землетрусу 49 днів провів під завалами і вижив (фото)

середа, 29 березень 2023, 22:53

У провінції Кахраманмараш у Туреччині, де стались руйнівні землетруси, кіт 49 днів провів під завалами і вижив. У тварини численні травми та зневоднення. Про це пише Anadolu, передають Патріоти України. Кіт, якого кличуть Хан, має два роки. Він мешкав ...