Найдовше в організмі затримується коньяк: Коли можна сідати за кермо після вживання алкоголю

Скільки часу необхідно, щоб пиво, вино, горілка та інші алкогольні напої вивелися з організму? Через скільки годин після вживання спиртного можна сідати за кермо? Яка кількість проміле допускається для українських кермувальників? Саме ці питання часто цікавлять водіїв після весело проведеного часу. Відповіді на них дав сайт "Автопоміч", інформують Патріоти України.

За статистикою, вживання алкоголю водієм є однією із найчастіших причин ДТП. Тому щороку посилюється відповідальність за керування автомобілем в нетверезому стані.

У більшості європейських країн, у тому числі й в Україні, встановлено гранично допустимі показники алкоголю в крові, сечі та видихуваному повітрі з урахуванням того, що в організмі водія може міститися природний алкоголь через різні захворювання чи продукти. Максимальне значення алкоголю в крові водія, допустиме в Україні, – це 0,2 проміле (яке, фактично, дорівнює 0).

Ступінь алкогольного сп’яніння залежить від кількості випитих спиртних напоїв, обсягу і складу з’їдених продуктів, а також віку, ваги та статі водія, загального стану організму. Крім цього, різні спиртні напої мають й різні періоди (час) виведення їх з організму людини.

Пиво. Цей найбільш поширений слабоалкогольний напій, випитий в обсязі 500 мл, повністю виводиться з організму протягом 2-2,5 годин; 1 літр пива виводиться з організму через 4,5-5,0 годин, а от повне виведення 1,5 літрів – це близько 7 годин.

Вино. Тривалість виведення 100 мл вина становить 1,5 години, на виведення 0,5 л не кріпленого вина необхідно приблизно 7,5 годин, тобто для повного очищення організму від однієї пляшки вина об’ємом 700 мл потрібно 10,5 годин.

Горілка. Після першої дози горілки в обсязі 100 мл рівень алкоголю в крові становить близько 0,8 проміле, і вона буде виводитися протягом 4 годин. Горілка, випита в обсязі 300 мл, затримається в організмі вже на 14 годин. А після вживання 500 мл горілки керування авто доведеться відкласти, як мінімум, на добу, адже спирт буде виводитися близько 23 годин.

Коньяк і віскі. Принцип впливу цих алкогольних напоїв на організм аналогічний з вживанням горілки, але слід врахувати, що період повного очищення організму від коньяку і віскі триває приблизно на 10% довше, ніж від горілки.

Поки їхні співгромадяни вбивають українців: У Тульській області РФ обвалився під'їзд житлового будинку, є загиблі (фото)

вівторок, 7 лютий 2023, 23:15

У місті Єфремів Тульської області РФ обвалився під'їзд житлового будинку – зруйновано сім квартир, постраждало близько 10 людей. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. За попередніми даними, причиною обвалу став вибух газу в одн...

Волонтери з ГО “Важливі дії” передали на Бахмутський напрямок ще один бойовий пікап

вівторок, 7 лютий 2023, 23:02

Спеціально під потреби ЗСУ був обраний автомобіль IVECO VM90, оскільки вкрай важлива висока прохідність такого автомобіля. IVECO VM90 може використовуватися у якості командно-штабного та медичного варіанту, а також як бойова одиниця з можливістю установки