"Найцікавіше ще попереду!": Кліматолог попередила Крим про серйозну проблему

Півострів не зможе розв'язати водну проблему без дніпровської води.

Географ-метеоролог, кліматолог, заввідділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух вважає, що у захопленому Російською Федерацією Криму ситуація з водою лише погіршиться, повідомляють Патріоти України.

Без води з Дніпра Крим не зможе розв'язати свою проблему з дефіцитом водних ресурсів, розповіла експерт. Співрозмовниця додала, що на півострові лише почався маловодний період, який може тривати ще кілька років, тобто найцікавіше ще попереду.

".…На жаль, враховуючи тенденції, що спостерігається, можна бути впевненими, що зростання температури та збільшення дефіциту опадів будуть і надалі характерними для Криму. А, отже, ситуація з водою там лише погіршиться…", – попередила Балабух.

За її словами, проблеми з водою на півострові не розв'яжуть артезіанські свердловини, які зараз активно бурять, а лише призведуть до засолення ґрунтів. І якщо зараз викуповують свердловини у місцевого населення, це свідчить про те, що проблема стоїть дуже гостро. А це лише початок маловодного періоду, який може тривати ще декілька років! Тобто найцікавіше в Криму ще попереду....", – сказала кліматолог.

Джерело: Главред

З архіву ПУ. У NASA показали, як виглядає "пустеля" посеред України з космосу (фото)

четвер, 26 листопад 2020, 2:00

Олешківські піски в Україні потрапили на фото NASA. Супутник Landsat 8 зняв розташований в 30 км від Херсона унікальний піщаний масив з космосу, передають Патріоти України 4 листопада 2019 року. "На північ від Чорного моря ландшафт південної України ря...

З архіву ПУ. "На людство чекають небачені муки": 11 тисяч вчених виступили зі страшним прогнозом

четвер, 26 листопад 2020, 1:00

Людей на планеті Земля чекають "небачені муки через кліматичну кризу", якщо не відбудуться серйозні зміни в глобальному суспільстві. Про це йдеться в жорсткому попередженні більш ніж 11 тисяч вчених, передають Патріоти України 5 листопада 2019 року. «М...