"Найважче попереду. Вірус буде ширитися": Міністр охорони здоров'я звернувся до українців через COVID-19

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець заявив, що в найближчий період в Україні триватиме поширення коронавірусу COVID-19 і зростання захворюваності. Його звернення було опубліковано пресслужбою МОЗ у п'ятницю, 20 березня, зазначають Патріоти України.

"Щодня ми отримуємо результати лабораторних тестів з новими підтвердженими випадками і, на жаль, поки що їх ставатиме більше", – зазначив міністр.

Він підкреслив, що статистика інфікування в Україні менша, ніж у багатьох європейських країнах, "але сподіватися на те, що вірус обійде Україну стороною, хибно". "Найважче попереду. Вірус буде ширитися", – попередив Ємець.

Він вказав на те, що медична система України значно слабша за європейські, і тому країні "буде значно важче прийняти потужний удар, якого може завдати коронавірус при найгіршому сценарії". Саме тому дотримання карантинного режиму важливе.

"Усі наші дії можуть бути марними, якщо кожен з вас не продемонструє свідомості та відповідальності. В цьому випадку все залежить від конкретних вчинків кожного з нас", – сказав Ємець.

"Як міністр охорони здоров’я, я наполягаю: залишайтеся вдома, мийте руки, тримайте дистанцію. Байдужість до карантину та нехтування правилами може коштувати життя. Подбайте про власну безпеку, піклуйтеся про стареньких родичів та не ігноруйте перших симптомів респіраторних захворювань", – закликав Ємець.

Він додав, що, згідно зі статистикою, 20% усіх випадків захворювання є тяжкими та лише близько 3% пацієнтів потребують реанімаційних заходів.

"Наше завдання – убезпечити людей, що перебувають у групі ризику, а це люди похилого віку. Всі ми маємо виконувати правила, аби сповільнити поширення хвороби", – підсумував очільник МОЗ.

Українцям доведеться платити за в'їзд до ЄС: Що потрібно знати про нові правила

середа, 31 травень 2023, 17:30

Українці та громадяни 59 інших країн, де діє безвізовий режим з Європейським Союзом (ЄС), із 2024 року повинні будуть отримати спеціальний дозвіл на в’їзд ETIAS. Ця процедура коштуватиме 7 євро (276,20 грн) з однієї людини. Важлива деталь: дозвіл необх...

Екотероризм у дії: Окупанти мінують найбільший завод Криму, відомий небезпечними викидами

середа, 31 травень 2023, 15:47

Російські окупанти мінують територію заводу "Кримський титан" біля захопленого Армянська, викиди хімікатів на якому п'ять років тому вже провокували екологічну катастрофу, повідомляє "АТЕШ", передають Патріоти України. Припускають, що росіяни готуються...