Наївся кров’янки: На Чернігівщині від ботулізму помер пенсіонер, медики були безсилі

На Чернігівщині від ботулізму помер 74-річний чоловік. За повідомленням Чернігівського обласного центру контролю та профілактики захворювань, чоловік захворів після вживання кров’яної ковбаси домашнього приготування, що зберігалася близько двох місяців у холодильнику, передають Патріоти України.

"Постраждалий у стані середньої тяжкості звернувся за медичною допомогою наступного дня після вживання продукту. Чоловіка госпіталізували до інфекційного відділення районної лікарні. Проте через тиждень хворий самовільно покинув лікарню. Чотири дні потому чоловіка госпіталізували вже в обласну лікарню, де він помер", - говориться в повідомленні центру. Станом на 20 липня в Чернігівській області зареєстрували 10 випадків ботулізму, три з них стали летальними.

Ідентифікація пенсіонерів по-новому: Що змінилося у 2026 році і які нюанси варто врахувати

понеділок, 22 червень 2026, 16:43

Українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Деякі пенсіонери мають проходити процедуру ідентифікації. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, які є способи проходження ідентифікації у 2026 ро...

Їх боялись у СРСР! Ось які українські слова радянська влада вилучала із словників

понеділок, 22 червень 2026, 16:30

Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...