Намітився новий різновид оздоровчого туризму: Науковець, який пробув понад 90 днів на дні океану, омолодився на 10 років (фотофакти)

Дослідник стверджує, що цей експеримент дозволив йому збільшити тривалість свого життя на 20%.

Джозеф Дітурі

55-річний відставний військово-морський офіцер Джозеф Дітурі провів на дні Атлантичного океану 93 дні у капсулі площею лише трохи більше ніж 9 квадратних метрів. Експеримент дослідника спрямовано на вивчення того, як середовище під тиском впливає організм людини, пише Daily Mail.

Зазначимо, що дослідник також планував побити світовий рекорд із проживання під водою — попередній становив 73 дні. Трохи більше ніж через 90 днів експерименту Дітурі з лікарями провели низку тестів на його тілі, щоб зрозуміти, як воно змінилося за останні три місяці. Зокрема аналізи включали вимірювання теломерів — сполук на кінцях хромосом, які коротшають з віком.

Результати аналізів показали, що теломери Дітурі збільшилися на 20%, і тепер у нього в 10 разів більше стовбурових клітин, ніж у березні, коли він уперше переїхав до своєї підводної капсули. Дослідник стверджує, що його глибокий сон на 60-66% довше, ніж раніше, а його запальні маркери скоротилися на 50%, рівень холестерину знизився на 72%.

Вчені зазначають, що ці зміни відбулися під тиском, який схожий на процес у гіпербаричних камерах, що покращують мозковий кровотік, метаболізм та мікроструктуру мозку. В результаті все це призводить до покращення когнітивних та фізичних функцій організму, а також покращує сон та ходу.

Крихітна капсула включає робочу зону, ванну кухню і дві спальні.

Зазначимо, що понад два роки тому дослідники з Тель-Авівського університету вивчали гіпербаричну оксигенацію (ГБО) та її вплив на здоров'я людей похилого віку. Результати дослідження показали, що ГБО здатна зупинити старіння клітин крові й навіть звернути процес старіння назад.

У своєму експерименті Дітурі використовував герметичне середовище для вивчення того, як людське тіло реагує на тривалий вплив екстремального тиску в невеликому просторі протягом 100 днів.

Зазначимо, що Дітурі розпочав свій експеримент 1 березня 2023 року не лише з метою побити світовий рекорд, а й дізнатися, як тиск може принести користь людині. Під час життя під водою він продовжує тренуватися по годині 4-5 разів на тиждень, проте має доступ лише до еспандерів. Дітурі зазначає, що навіть цього достатньо, щоб він зміг підтримувати м'язову масу, до того ж його метаболізм збільшився, а тому тіло стало стрункішим.

У капсулі під водою також є крихітний басейн

Попри мініатюрні розміри капсули, в ній є робоча зона, кухня, ванна кімната, дві спальні, вікно з видом на океан і навіть крихітний басейн, який також діє як вхід і вихід.

Дослідник зазначає, що цей експеримент також відіграє важливу роль для астронавтики, і надалі може допомогти у підготовці фахівців до здійснення епічної подорожі на Марс. Крім того, за словами Дітурі, це дослідження може пролити світло на те, як запобігти втраті м'язової маси в космосі, від якої страждають астронавти на Міжнародній космічній станції.

Незважаючи на інвалідність: Молодшому брату легендарного "Да Вінчі", 4 рази намагалися вручити повістку

понеділок, 2 жовтень 2023, 21:16

Молодшому братові загиблого Героя України Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі" чотири рази намагалися вручити повістку, незважаючи на те, що хлопець з інвалідністю. Про це розповіла бабуся "Да Вінчі" пані Іванна Винник в інтерв'ю, передають Патріоти України. "Й...

"Пишуть, що я товста, а ніхто не знає, як я не могла встати у карцері": "Пташка" відповіла своїм критикам

понеділок, 2 жовтень 2023, 20:41

Українська доброволиця-медикиня Катерина Поліщук "Пташка" відповіла хейтерам, які її критикують через зовнішність чи "не таку поведінку в полоні чи після полону". Вона наголосила, що ці "критики" нічого не знають про те, що вона пережила і в реальному ...