Нардеп пояснив, за яких умов Telegram можуть заблокувати в Україні

Народний депутат та голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин каже, що можливе блокування Telegram в Україні "не є зазіханням на свободу слова". Про це він розповів у інтерв’ю "РБК-Україна", передають Патріоти України.

"Свобода слова – це похідна від персоналізації, тобто ми розуміємо, хто стоїть за цим словом. І відповідно, коли це слово порушує законні рамки, наприклад, лунає заклик до тероризму чи виправдовування російської агресії, то треба розуміти, що твоє слово приводить до певних наслідків", - каже нардеп.

Він зауважив, що Центр протидії дезінформації при РНБО нещодавно зробив дуже хороший аналіз, який чітко показував причинно-наслідкові зв'язки. Спочатку росіянам жорстко промивали мізки, зокрема, за допомогою Telegram, про те, що "хохли не люди". Потім сталися звірства в Ірпені і Бучі.

"Тому, коли розповідають про свободу слова в анонімних Telegram-каналів, це про що? Хто стоїть за цим словом?... Для того, щоб внести якісь санкції (заблокувати Telegram - ред.), потрібно пройти цілий шлях. Тобто фіксація проблем, фіксація того, що мережа не працює, фіксація викликів, які в нас стоять для національної безпеки, винесення цього на РНБО, рішення РНБО, указ президента, ведення дію указу президента", - зауважив Юрчишин. За словами нардепа, ця "карта залишається на столі" і її можна задіяти, якщо якийсь удар по нашій інформаційній безпеці буде дуже болісним.

Мобілізація в Україні у розпалі: Чи штрафуватимуть тих, хто раніше не проходив ВЛК

середа, 29 травень 2024, 8:05

Згідно з новим законом про мобілізацію чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані оновити облікові дані в ТЦК, після чого більшості доведеться повторно пройти ВЛК. У новій постанові Кабміну йдеться, що під час воєнного стану висновок військово-лікар...

Не відкрутяться? Як відбуватиметься арешт майна ухилянтів - пояснення адвокатки

середа, 29 травень 2024, 7:30

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10379, який передбачає штрафи за порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку. . Як відбуватиметься арешт майна - пояснила адвокатка Марина Бекало. У раз...