Прокопій Кесарійський народився в Єрусалимі, в знатній родині й до хрещення носив ім'я Неаній. Виховувала його мати в язичницьких традиціях, дала йому гарну освіту, і Неаній влаштувався на імператорську службу до Діоклетіана та зробив військову кар'єру. За заслуги його поставили проконсулом в Олександрії та відправили переслідувати християн.
В дорозі Неанію з'явився Христос - чоловік довго розмовляв з Ісусом, а потім навернувся в християнство. Його мати, дізнавшись про це, донесла імператору. Неанія намагалися повернути в язичництво, але безуспішно. Тоді його доставили в Кесарію Палестинську і після катувань кинули в темницю. Всі рани Неанія зцілив Христос, який знову з'явився йому і хрестив під ім'ям Прокопій. Воїна ще не раз катували, але він невпинно молився, бачачи це багато язичників, в тому числі і його мати, навернулися в християнство. Тоді Прокопія веліли стратити.
* * *
21 липня також православні відзначають явлення чудотворної ікони Казанської Божої Матері - одного з найбільш шанованих образів Богоматері.
Святого Прокопія і явлення ікони Казанської Божої Матері згадують 21 липня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) вшановувати їх будуть 8 липня.
Що не можна робити 21 липня:
Народні прикмети та повір'я:
День ангела святкують:
Андрій, Віктор, Данило, Дмитро, Прокопій.
Народилися в цей день:
1899 рік — Ернест Хемінгуей, американський письменник, журналіст, лауреат Нобелівської премії (1954);
1906 рік — Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, діячка ОУН.
Також цього дня:
1969 рік — американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін вийшли на поверхню Місяця;
1992 рік — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 піднімає український прапор і вирушає до Одеси, щоб увійти до складу ВМС України.
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...