Народитись у Києві - не дорівнює бути щирим українцем: Інститут нацпам'яті визнав Булгакова символом імперської політики, а прославлення його - російською пропагандою

Письменника Михайла Булгакова визнали символом російської імперської політики, а перебування в публічному просторі пам'ятників на його честь вважають пропагандою імперської політики рф. Про це йдеться у висновку Експертної комісії Українського інституту національної пам'яті.

Так, комісія вважає, що Булгаков, попри те, що жив у Києві, зневажав українців та українську культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності та негативно відгукувався про становлення Української держави та її очільників.

У висновку також стверджують, що серед усіх тодішніх письменників він «стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні».

У творах письменника немає жодного позитивного персонажа-українця, кажуть в Українському інституті нацпам'яті. Натомість він пародіює чи глузливо перекручує українську мову, глузує з української автокефальної церкви та заперечує саме існування української нації.

Зокрема, оповідання «В ніч проти 3-го числа» має антиукраїнську спрямованість через «гротескне зображення» воїнів 1-го полку української Синьої дивізії.

В оповіданні Булгакова «Я убив» комісія Інституту національної пам'яті вбачає наративи нинішніх кремлівських пропагандистів Олександра Дугіна, Володимира Соловйова та Ольги Скабєєвої. Крім того, там кажуть, що цей твір перегукується із теперішніми закликами до нищення українців та містить ідеологію фашизму.

Тож в Інституті нацпам'яті заявили, що присвоєння імені Булгакова географічним об'єктам, назвам юридичних осіб, об'єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам'ятників в Україні було втіленням русифікації як складової російської імперської політики.

"Скажу відверто": Мирон Маркевич назвав причину, чому пішов з "Карпат"

неділя, 21 липень 2024, 22:30

Мирон Маркевич прокоментував своє рішення піти у відставку з посади головного тренера львівських "Карпат", передають Патріоти України. 73-річний український фахівець розповів, що у нього та керівництва "зелено-білих" було різне бачення амбіцій команди ...

Пощастить не всім: Синоптикиня розповіла, коли і які області України відчують помітне похолодання

неділя, 21 липень 2024, 22:00

Найближчими днями в Україні триматиметься комфортна літня погода, без екстремальних температур та грозових дощів. Відчутне короткочасне похолодання прийде у північні області у четвер, 25 липня, передають Патріоти України. Таким прогнозом поділилася у T...