Інформацію про те, що Залужний задонатив мільйон доларів, підтвердила пресслужба ЗСУ. Головнокомандувач ЗСУ наголосив: він ані миті не сумнівався, що робити зі спадком.
"Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння", – розповів Залужний.
Григорій Степанець – уродженець Вінниці. Його батько воював під час Другої світової війни. Чоловіка вбили у жовтні 1941 року. Тоді Григорія та його матір евакуювали на Урал. Там вони потерпали від голоду та інших випробувань. Коли війна закінчилася, матір з сином повернулися до рідної Вінниці.
Вижили лише тому, що дядько, який отримав тяжке поранення під час війни, ділився своїм військовим пайком. Після завершення школи Григорій навчався у Москві, а згодом працював у Геофізичному науково-дослідному інституті.
За те, що Григорій підписав лист на підтримку дисидентів, його звільнила радянська влада, сфальсифікувавши привід. Згодом Степанця переслідувало КДБ. Він намагався виїхати, водночас не отримав виїзну візу.
У 1989 Степанцю нарешті вдалося виїхати до США. Там він працював у Microsoft у Редмонді. Став розробником програмного забезпечення. У команді винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.
Війна в Україні триває вже майже рік, стільки ж йде загальна мобілізація, під час якої повістки можуть вручатися й обмежено придатним до служби, й тим, хто до неї не придатний, передають Патріоти України. «Білий квиток» — документ, що видається військ...
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація військовозобов'язаних громадян. Водночас, чимало українців мають відстрочку від призову. Право на відстрочку дається за медичними показаннями, за сімейним станом, а також за службовим станом, перед...